Ignacy Łukasiewicz patronem PZ nr 2 SOMSiT w Oświęcimiu – FOTO

0 Jakub Konior  |   Edukacja,Fakty  |   11 października 2018 07:18

Ignacy Łukasiewicz został patronem Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele św. Maksymiliana, odprawiona przez kapłanów uczących w szkole pod przewodnictwem proboszcza księdza Mariusza Kiszczaka. Następna część obchodów miała miejsce w Oświęcimskim Centrum Kultury. Tam nastąpiło wręczenie przez Zbigniewa Starca, starostę oświęcimskiego – Jackowi Stochowi, dyrektorowi szkoły aktu nadania imienia Ignacego Łukasiewicza oraz sztandaru szkoły.

Podczas części artystycznej na scenie zaprezentowali się uczniowie, nauczyciele, absolwenci, którzy wzruszali i bawili zgromadzonych na sali gości. Warto podkreślić, że w trakcie uroczystości cennymi nagrodami zostali nagrodzeni uczestnicy zawodów i konkursów związanych z jubileuszem, który szkoła niedawno obchodziła.

Dalsza cześć bogatego programu uroczystości odbyła się w siedzibie szkoły, gdzie nastąpiło poświęcenie sztandaru oraz odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej „ku czci tych, którzy tworzyli historię tej szkoły”. Zaproszeni goście mogli zwiedzić placówkę, uczestniczyć w  przygotowanych dla nich pokazach i prezentacjach, a także wpisać się do księgi pamiątkowej.

„Dzisiaj po blisko dwudziestu już latach powracamy do tradycji, bo jest ona nieodłącznym elementem naszej tożsamości. W dzisiejszych czasach, czasach wielkiego kryzysu autorytetów, kiedy odczuwamy powszechny brak wartościowych wzorców osobowych dla młodzieży jest rzeczą niezwykle ważną, by je młodym ludziom ukazywać. Sylwetka Ignacego Łukasiewicza, naukowca, wynalazcy, ale też gorącego patrioty, filantropa, człowieka o ogromnej wrażliwości, jednym słowem wielkiego polaka, niewątpliwie do takich wzorców się zalicza” – mówi Jacek Stoch, dyrektor Powiatowego Zespołu nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych w Oświęcimiu.

#Edukacja_eFO

Najwięcej emocji dostarczyły bezcenne wspomnienia licznie zgromadzonych gości, którzy odgrywają ogromną rolę w tworzeniu i kreowaniu bogatej historii „Chemika”. Zgodnie z wieloletnią tradycją placówki uroczystości w Powiatowym Zespole numer 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu upłynęły w miłej, serdecznej, a przede wszystkim rodzinnej atmosferze.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa