Gdzie kupować podręczniki szkolne?

Materiał sponsorowany  |   Edukacja  |   26 marca 2020 11:05

Podręczniki są niezbędne każdemu uczniowi – zarówno uczęszczającemu do podstawówki, jak i do liceum. Dla rodziców zakup kompletu książek zwykle wiąże się z dużym wydatkiem, który nie zawsze pokrywa rządowa wyprawka.

Jest jednak kilka sposobów na takie kupowanie podręczników, by móc połączyć atrakcyjną cenę z dobrą jakością książki.

Podręczniki szkolne – wydatek dla każdego rodzica

Nawet w okresie tzw. nauczania początkowego, wymagane są od ucznia podręczniki szkolne. Każdy rodzic może zauważyć pewną zależność – im starsze dziecko, tym więcej kosztują jego książki. Komplet nowych podręczników to wydatek sięgający nawet kilkuset złotych, na co nie zawsze stać rodziców.

Wówczas warto szukać metod na obniżenie kosztów zakupu podręczników – rozpoczynając zakupu wraz z początkiem wakacji, można liczyć na stosunkowo tanie zakupy i wiele atrakcyjnych obniżek.

Jak kupować tanie podręczniki?

Rodzice, którzy chcą dla swojego dziecka kupić nowe podręczniki, nie powinni udawać się do pierwszej lepszej księgarni. Obecnie zakupy można wykonać bez wychodzenia z domu i bardzo często internetowe księgarnie oferują atrakcyjne ceny i promocje. Czasem cena w sklepie stacjonarnym jest wyższa niż w sklepie online. Opłacalny może się okazać szczególnie zakup całego kompletu – wówczas można liczyć na darmową dostawę oraz jednoczesną oszczędność własnego czasu.

Alternatywą dla nowych podręczników szkolnych, jest wersja używana. Kupno używanych książek nie oznacza od razu, że będą one zniszczone – zwykle księgarnie przyjmują używane podręczniki co najmniej w dobrym stanie.

Takie podręczniki nie różnią się swoją treścią, noszą jednak ślady użytkowania – czasem są to zagięte brzegi czy kartki. Można kupować podręczniki również bezpośrednio od uczniów, którzy dodają ogłoszenia na popularnych portalach ogłoszeniowych. Wybierając podręczniki używane, można oszczędzić od 20 do nawet 50% ceny nowego produktu.

Jakie podręczniki wybrać?

Wybór określonego typu podręczników szkolnych zależy już od rodziców oraz od tego, na jaki zakup mogą sobie pozwolić. Z pewnością warto obserwować oferty internetowych księgarni, które potrafią oferować książki w tak atrakcyjnych cenach, że są one porównywalne do podręczników używanych. Wymaga to jednak przeszukiwania ofert oraz ich porównywania.

Zakup podręczników używanych pozwala na oszczędności, jednak książki mogą być w różnym stanie – czasem uda się trafić na egzemplarze idealne, innym razem zaledwie na dobrze utrzymane. Warto pamiętać o tych aspektach, dokonując wyboru odnośnie typu kupowanych podręczników szkolnych.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Zaszczepisz się przeciwko COVID-19?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .