Gaudeamus Igitur w Oświęcimiu – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   4 października 2021 18:37
Udostępnij

Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu zainaugurowała 4 października 17. rok akademicki. Jej rektor podsumowała ubiegły, naznaczony pandemią rok.

Na uroczystość przybyli między innymi parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki z kraju i zagranicy, dowódcy służb mundurowych, reprezentanci organizacji społecznych, przedstawiciele środowiska lekarskiego, biznesu. Obecni byli także studenci rozpoczynający naukę w murach MUP (Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu).

 

 

Oferowane przez MUP studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie mają gwarantować studentom zdobycie specjalistycznego wykształcenia w ramach licznych wyjazdów studyjnych, zajęć praktycznych w terenie i laboratoriów. 

„Pozyskane tak umiejętności przyczyniają się do zdobycia prestiżowego zawodu, zgodnego z aspiracjami i ambicjami młodych ludzi” – informuje uczelnia.

Oświęcimska Uczelnia kształci na 20 kierunkach z dziedzin nauk medycznych, inżynieryjno-technicznych, humanistycznych oraz społecznych,  w formie stacjonarnej, bezpłatnej. Oferta studiów niestacjonarnych wyróżnia się na tle innych ofert konkurencyjnymi cenami. 

MUP zamierza przyciągać studentów nie tylko ofertą nauczania, ale i nowoczesnym kampusem. W marcu 2022 roku oświęcimska uczelnia otworzy trzeci budynek po byłym monopolu tytoniowym.

„Musimy więc w najbliższym czasie korygować profile kształcenia do zmieniających się wymagań gospodarki oraz otaczającego nas świata. Niektóre drzwi trzeba będzie zamknąć, by móc otworzyć nowe. I nie chodzi o udział w wyścigu o liczbę oferowanych kierunków przez uczelnię, ale o ich dopasowanie i skrojenie na potrzeby i zainteresowanie nimi młodych ludzi. Musimy oferować takie kierunki, po których student może odnaleźć się na dzisiejszym rynku pracy” – powiedziała  Sonia Grychtoł, rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu.

Dodała, że ten proces ma się odbywać w kooperacji z partnerami uczelni, w tym z przedsiębiorcami.

 

 

 

Zobacz również:

Szable z oświęcimskiej uczelni wyjadą na lód