Gaudeamus Igitur w Oświęcimiu – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   4 października 2021 18:37

Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu zainaugurowała 4 października 17. rok akademicki. Jej rektor podsumowała ubiegły, naznaczony pandemią rok.

Na uroczystość przybyli między innymi parlamentarzyści, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki z kraju i zagranicy, dowódcy służb mundurowych, reprezentanci organizacji społecznych, przedstawiciele środowiska lekarskiego, biznesu. Obecni byli także studenci rozpoczynający naukę w murach MUP (Małopolska Uczelnia Państwowa w Oświęcimiu).

 

 

Oferowane przez MUP studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie mają gwarantować studentom zdobycie specjalistycznego wykształcenia w ramach licznych wyjazdów studyjnych, zajęć praktycznych w terenie i laboratoriów. 

„Pozyskane tak umiejętności przyczyniają się do zdobycia prestiżowego zawodu, zgodnego z aspiracjami i ambicjami młodych ludzi” – informuje uczelnia.

Oświęcimska Uczelnia kształci na 20 kierunkach z dziedzin nauk medycznych, inżynieryjno-technicznych, humanistycznych oraz społecznych,  w formie stacjonarnej, bezpłatnej. Oferta studiów niestacjonarnych wyróżnia się na tle innych ofert konkurencyjnymi cenami. 

MUP zamierza przyciągać studentów nie tylko ofertą nauczania, ale i nowoczesnym kampusem. W marcu 2022 roku oświęcimska uczelnia otworzy trzeci budynek po byłym monopolu tytoniowym.

„Musimy więc w najbliższym czasie korygować profile kształcenia do zmieniających się wymagań gospodarki oraz otaczającego nas świata. Niektóre drzwi trzeba będzie zamknąć, by móc otworzyć nowe. I nie chodzi o udział w wyścigu o liczbę oferowanych kierunków przez uczelnię, ale o ich dopasowanie i skrojenie na potrzeby i zainteresowanie nimi młodych ludzi. Musimy oferować takie kierunki, po których student może odnaleźć się na dzisiejszym rynku pracy” – powiedziała  Sonia Grychtoł, rektor Małopolskiej Uczelni Państwowej w Oświęcimiu.

Dodała, że ten proces ma się odbywać w kooperacji z partnerami uczelni, w tym z przedsiębiorcami.

 

 

 

Zobacz również:

Szable z oświęcimskiej uczelni wyjadą na lód

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .