Fraszki Kochanowskiego domu pomocy – FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja  |   14 stycznia 2020 14:58

Uczniowie Samorządowego Zespołu Szkół w Bobrku odwiedzili bywalców Domu Pomocy Społecznej w Bobrku. Wszyscy bawili się wyśmienicie.

“Szlachetne zdrowie,
Nikt się nie dowie,
Jako smakujesz,
Aż się zepsujesz”

Ponadczasowe słowa fraszki renesansowego poety Jana Kochanowskiego stały się mottem przewodnim przedstawienia przygotowanego przez uczniów klasy VII, którzy swoje umiejętności taneczne, sportowe, recytatorskie, muzyczne i wokalne zaprezentowali podopiecznym i opiekunom Domu Pomocy Społecznej w Bobrku.

Żartobliwa sytuacja ducha Klucha i jego towarzyszy miała przekonać publiczność, że dobra kondycja fizyczna to niezbędny atrybut zdrowego życia, a jedynym sposobem jej utrzymania, czy polepszenia jest uprawianie sportu. 

 

 

Dzięki zaangażowaniu wielu zmysłów oraz umiejętnościom aktorskim uczniów, udało się przenieść widzów do fantastycznego świata duchów i wspólnie z bohaterami bajki Wandy Chotomskiej zastanowić się nad morałem wypływającym z treści przedstawionego utworu:

“Wiwat sport i wiwat ruch!
W zdrowym ciele zdrowy duch!”

 

 

Spotkanie zakończyło się gromkimi brawami oraz słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez pracowników Domu Pomocy Społecznej w Bobrku, natomiast siódmoklasiści podarowali widzom piernikowe ciasteczka.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa