Reklama
2 czerwca 2026, wtorek
Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w Ekonomiku - FOTO
- Redakcja eFO
- Edukacja
- 23 października 2019
- 06:06
Reklama
Z okazji Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych w Powiatowym Zespole nr 4 Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych odbyła się konferencja naukowa.
Uczniowie ze szkół podstawowych nr 2, nr 5 i nr 9 w Oświęcimiu pod opieką swych nauczycieli oraz uczestników projektu Erasmus+ z Ekonomika gościli na spotkaniu u starszych kolegów i koleżanek. Właśnie tym uczestnikom wręczono certyfikaty: Europass Mobilności potwierdzający udział w projekcie.„Zaprezentowali prezentacje multimedialne ilustrujące przebieg projektów unijnych, m.in. tych odbywających się w ramach programu Erasmus+: „Praktyka za granicą – dobry krok do sukcesu”, Projekt „Let youth be…” w ramach programu Erasmus+ wyjazd młodzieży i nauczycieli na Słowację oraz „Utworzenie i Rozwój Centrum Kompetencji zawodowych branży turystyczno-gastronomicznej”, staże w przedsiębiorstwach" - relacjonuje Aneta Kamyk, nauczycielka przedmiotów zawodowych w PZ nr 4 w Oświęcimiu.Przybyli mogli także zapoznać się z prezentacją przygotowaną przez doradcę zawodowego - Magdalenę Owsiak. Dla goszczących wolontariuszy - Jorge i Barisa była to również okazja, by poznać odświętne oblicze szkoły.
„Spotkanie zakończył poczęstunek przygotowany przez uczniów klas gastronomicznych i nauczycieli Ekonomika oraz pokaz gastronomiczny w wykonaniu kucharzy oświęcimskich restauracji" - dodaje Aneta Kamyk.