Ekopatrol pokazał przedszkolakom, jak wygląda smog – FOTO

Marcin Cichowski  |   Edukacja,Meteo  |   10 października 2018 09:28

Ekopartrol z Głównego Instytutu Górnictwa w Katowicach odwiedził Przedszkole Samorządowe nr 2 w Chełmku. Pokazali młodym mieszkańcom gminy jak wygląda smog.

„Dzieci zobaczyły, jak inspektorzy badają jakość powietrza oraz dowiedziały się, jak powstaje „smog” i co robić, by go nie wytwarzać. Spotkanie było okazją do odwiedzenia mobilnego laboratorium zainstalowanego na elektrycznym samochodzie” – relacjonują Eliza Pędziałek-Krysta i Jolanta Wolna, organizatorki spotkania.

Starszaki otrzymały instrukcję, w jaki sposób badać jakość powietrza i odnotowywać zanieczyszczenie na specjalnie przygotowanych plakatach.

„W grupie „Misie” badanie jakości powietrza jest uproszczone ze względu na zainstalowany w sali Oczyszczacz Powietrza” – dodają nauczycielki – „Przedszkolaki z ogromnym przejęciem obserwowały przelot pokaźnych rozmiarów „drona” z aparaturą pomiarową na pokładzie”

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .