Dzieci z apelem do kierowców: No Promil No Problem! – FILM, FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Edukacja,Fakty  |   2 listopada 2018 09:10

Dzieci z gminy Kęty wzięły udział w Małopolskiej Kampanii Społecznej No Promil – No Problem, podczas której mocny przekaz nieletni skierowali do kierowców.

W ramach kampanii na kęckim rynku odbył się happening pod hasłem „Chcemy bezpiecznych dróg. Chcemy aby kierowca był trzeźwy”. Kampania ma się przyczynić do zmniejszania liczby nietrzeźwych kierowców na drogach, a przez to do zwiększania bezpieczeństwa.

“Podejmowane działania mają pomóc kierowcom trafnie ocenić stan swojej trzeźwości, a pasażerom dodać odwagi, by powstrzymać pijanego kierowcę przed jazdą. Kampania ma też na celu wzbudzić wśród młodych ludzi refleksję na temat tego, co w życiu ważne, aby mogli świadomie podejmować decyzje i to nie tylko te, które związane ze stanem trzeźwości” – mówił do uczestników Arkadiusz Blachura, wicedyrektor szkoły podstawowej nr 1 w Kętach – “Ma pomóc młodym ludziom dostrzec wartość odpowiedzialności. Wspólnie możemy uratować ludzi przed śmiercią, kalectwem, utratą wolności”

Podczas happeningu uczniowie każdej ze szkół odczytali listy do kierowców, w których zawarli swoje własne apele o trzeźwość „za kółkiem”.

Opublikowany przez Info Kęty Wtorek, 30 października 2018

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . .
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa