Dzieci z apelem do kierowców: No Promil No Problem! – FILM, FOTO

Marcin Cichowski  |   Edukacja,Fakty  |   2 listopada 2018 09:10

Dzieci z gminy Kęty wzięły udział w Małopolskiej Kampanii Społecznej No Promil – No Problem, podczas której mocny przekaz nieletni skierowali do kierowców.

W ramach kampanii na kęckim rynku odbył się happening pod hasłem „Chcemy bezpiecznych dróg. Chcemy aby kierowca był trzeźwy”. Kampania ma się przyczynić do zmniejszania liczby nietrzeźwych kierowców na drogach, a przez to do zwiększania bezpieczeństwa.

„Podejmowane działania mają pomóc kierowcom trafnie ocenić stan swojej trzeźwości, a pasażerom dodać odwagi, by powstrzymać pijanego kierowcę przed jazdą. Kampania ma też na celu wzbudzić wśród młodych ludzi refleksję na temat tego, co w życiu ważne, aby mogli świadomie podejmować decyzje i to nie tylko te, które związane ze stanem trzeźwości” – mówił do uczestników Arkadiusz Blachura, wicedyrektor szkoły podstawowej nr 1 w Kętach – „Ma pomóc młodym ludziom dostrzec wartość odpowiedzialności. Wspólnie możemy uratować ludzi przed śmiercią, kalectwem, utratą wolności”

Podczas happeningu uczniowie każdej ze szkół odczytali listy do kierowców, w których zawarli swoje własne apele o trzeźwość „za kółkiem”.

Opublikowany przez Info Kęty Wtorek, 30 października 2018

 

.
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . .