Dzieci w Graboszycach świecą przykładem – FILMY, FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja  |   27 października 2021 13:33

Uczniowie Szkoła Podstawowej w Graboszycach wzięli udział w 11. edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła.

„W ramach konkursu organizowane są różne akcje. Były wśród nich: noc odblasków, czyli nocny spacer z odblaskami, pokazujący jak odblaski świecą po zmroku, stworzenie dużej makiety ulic, która pozwoliła uczniom utrwalić znaczenie znaków drogowych, oraz udział w doświadczeniach fluoroscencyjnych” – relacjonuje Faktom Oświęcim Katarzyna Jabcoń ze Szkoły Podstawowej w Graboszycach.

 

 

Uczniowie wzięli również udział w „lekcji bezpieczeństwa dla seniora”, którą sami przeprowadzili. 

Dzieci przypomniały seniorom ważne dla pieszych znaki, rozmawiały na temat bezpiecznego poruszania się na drodze i chodniku. Rozdali również własnoręcznie robione odblaski.

Szkoła pochwaliła się też sukcesem uczennicy  Amelii Kulawik, która zajęła pierwsze miejsce w małopolskim konkursie na animację „Patrzeć i być widocznym”.

 

„Przypominanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze jest niezwykle ważne dla wszystkich. Edukacja w tym zakresie, szczególnie dzieci, młodzieży, oraz seniorów pozwala uniknąć błędów, które skończyć mogą się tragicznie” – dodaje Katarzyna Jabcoń.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .