Dotychczasowa siedziba SOSW na sprzedaż

Redakcja eFO  |   Edukacja,Fakty  |   30 czerwca 2020 06:36

We wrześniu młodzież rozpocznie naukę w nowej siedzibie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego na osiedlu Zasole w Oświęcimiu. Dotychczasowa siedziba pójdzie na sprzedaż.

Od kilkudziesięciu lat SOSW funkcjonuje w dwóch lokalizacjach w Oświęcimiu. Szkoła podstawowa z internatem mieści się przy ulicy Obozowej na osiedlu Zasole, a Branżowa Szkoła I stopnia oraz Szkoła Specjalna Przysposabiająca do Pracy przy ulicy Kościelnej, w stuletnim i mało funkcjonalnym budynku. Zresztą warunki w obu obiektach są trudne.

Obecnie w SOSW uczy się łącznie 230 osób

Większość z nich pochodzi z naszego powiatu, ale są także uczniowie z ościennych powiatów.

„Został wykonany operat szacunkowy w rozdziale na działki plus budynek przy ul. Kościelnej 6 i 6a” – powiedziała na czerwcowej sesji Teresa Jankowska, etatowa członkini Zarządu Powiatu w Oświęcimiu, dodając że pod kątem przyszłego przetargu została sporządzona wycena wartości oraz wykonana inwentaryzacja nieruchomości zlokalizowanej w centrum Oświęcimia.

 

 

Po wyrażeniu zgody na sprzedaż przez Radę Powiatu (23 radnych za przy jednym wstrzymującym się) wkrótce wspomniana nieruchomość, będąca własnością Powiatu Oświęcimskiego zostanie wystawiona na sprzedaż w trybie przetargu nieograniczonego.

Trwa drugi etap budowy nowej siedziby SOSW

Po zakończeniu całej inwestycji będzie to jeden z najnowocześniejszej tego typu obiektów w naszym kraju. Do dyspozycji uczniów będą: basen, aulę, pracownie, specjalistyczne sale do ćwiczeń, stołówka, świetlica, biblioteka, gabinety terapii indywidualnej oraz internat. Powstanie też sala gimnastyczna.

 

Zobacz również:

Basen, aula i pracownia gotowe – FOTO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzasz wakacje?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .