Dobrze Cię widzieć – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja  |   25 października 2021 20:20

Kolejne osoby przystąpiły do 11. edycji Małopolskiego Konkursu Odblaskowa Szkoła. To uczniowie szkoły w Harmężach.

Dobrze Cię widzieć – to hasło przewodnie akcji

Inicjatywa ma na celu podjęcie szeregu działań z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczności noszenia odblasków.

 

 

 

„Podczas trwającego programu uczniowie wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, wykonali ulotki dla seniorów pobliskich domów opieki” – wylicza Barbara Jaromin, koordynatorka akcji w Szkole Podstawowej im. św. M. M. Kolbe w Harmężach.

Uczniowie z Harmęż stworzyli przedstawienie teatralne dla przedszkolaków i zaproszonych gości. Wzięli też udział w konkursie plastycznym i wiedzy, a także skrupulatnie dzielili się zdobytą wiedzą z rodzicami i dziadkami. 

 

 

„Dzieci stworzyły też prace plastyczne, plakaty o tematyce bezpieczeństwa, które stały się wystrojem szkolnych korytarzy. Przeszli ulicami Harmęż, rozdając własnoręcznie wykonane ulotki” – wyjaśnia koordynatorka.

Odwiedzili ojców franciszkanów i misjonarki niepokalanej ojca Kolbego, przekazując odblaski i list, w którym zwrócili uwagę na bezpieczeństwo pieszych.

Po mszach młodzi społecznicy rozdawali odblaski i ulotki dla mieszkańców.

„Ten szereg działań skierowany jest zarówno dla uczniów, jak i społeczności lokalnej” – dodaje Barbara Jaromin.

 

Do współpracy uczniowie zaprosili również druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Harmężach, Koło Gospodyń Wiejskich i inne lokalne grupy społeczne.

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .