Debiutant zdobywcą ogólnopolskiej nagrody – FILM, FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   8 października 2021 17:29

Książką „Śrubek i tajemnice Maszynerii” Jan Bliźniak zdobył statuetkę 28. Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego.


Książkę zilustrowała Grażyna Rigall, a wydało wydawnictwo Adamada. 

To pierwsza publikacja Bliźniaka. Za tydzień autor planuje kolejną premierę książki. Mówi o tym  Faktom Oświęcim:

 

 

Śrubek i tajemnice Maszynerii

To książka nie tylko dla fanów robotów, ale także dla miłośników zagadek i opowieści detektywistycznych. Jest pełna akcji i już na pierwszych stronach można wciągnąć się w przygodę. Młody bohater, robot Śrubek jest odważny, pomocny oraz potrafi narazić się dla dobra wszystkich. Wspólnie z przyjaciółmi stara się odkryć prawdę.

W ramach 28. edycji nagrody organizator – Miejska Biblioteka Publiczna galeria książki w Oświęcimiu przygotowywał wiele inicjatyw. Wśród nich były spotkania autorskie i ilustratorskie, warsztaty, webinaria, konkursy, szkolenia, wystawy, czy konferencje.

Spotkania miały rozwijać wiedzę o polskiej literaturze wśród dzieci oraz wspomaganie nauczycieli, bibliotekarzy i edukatorów w procesie pracy nad i z książką i promocji czytelnictwa wśród dzieci.

Spośród 98 tytułów zgłoszonych do 28. nagrody jury pod przewodnictwem Alicji Ungeheuer-Gołąb wybrało 10 książek nominowanych. 

Wyróżnienia

Joanna Jagiełło za książkę „Urodziny” wydaną przez wydawnictwo Literatura otrzymała jedno z wyróżnień. Drugie przypadło Krzysztofowi Kochańskiemu, za książkę „Selfie ze stolemem” wydaną przez to samo wydawnictwo.

Nagroda czytelników

Młodzi czytelnicy przyznali również swoje wyróżnienie. Przyznało je Katarzynie Kozłowskiej za książkę wydawnictwa Bajka „O kruku, który chciał zostać papugą”. Zilustrowała ją Agnieszka Żelewska.

Patronem medialnym wydarzenia był portal Fakty Oświęcim.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ostatnie wpisy
Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .