Czuwają nad bezpieczeństwem dzieci – FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja,Fakty  |   10 września 2021 10:32

Trwa akcja Bezpieczna droga do szkoły. Mundurowi czuwają nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym w rejonach szkół.  

Do końca września policjanci będą również prowadzić zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych o tematyce bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym.

 

Aspirant Mariusz Drabiec (z lewej) z prawej asp. szt. Bogdan Hałat (z prawej). Fot. Paweł Wodniak

 

W tym tygodniu przeprowadzili już zajęcia dla kilkuset pierwszoklasistów.  

„Podczas prelekcji funkcjonariusze przypomnieli uczniom najważniejsze numery alarmowe. Omówili zasady poruszania się pieszo po drogach, szczególny nacisk kładąc na zachowanie przed i na przejściu dla pieszych. 

Przypomnieli o zakazie używania telefonu, czy tabletu podczas przechodzenia przez jezdnię. Pokazali w jaki sposób należy poruszać się po drodze w przypadku braku chodnika lub pobocza oraz w jaki sposób prawidłowo nosić odblaski. 

 

 

„Uświadomili dzieciom, że tylko dzięki prawidłowemu zachowaniu na drodze, rozsądkowi oraz uwadze, można uniknąć wielu groźnych sytuacji. 

W nagrodę za uważne wysłuchanie policyjnych porad  mundurowi opowiedzieli o policyjnej służbie, a także zaprosili pierwszaków do obejrzenia policyjnego radiowozu.

„Przypominamy, że najważniejszą rolę w edukacji dziecka mają do wypełnienia rodzice. Dbając o bezpieczeństwo swojego dziecka, rozpoczynającego naukę, rodzice powinni omówić z nim jak ważne jest bezpieczeństwo na drodze, pokazać najbezpieczniejszą trasę do szkoły i sposób jej pokonania, ze szczególnym zwróceniem uwagi na przejścia dla pieszych” – dodała rzeczniczka.

Ponadto, aby zwiększyć bezpieczeństwo małego pieszego rodzic powinien wyposażyć ubranie i plecak w elementy odblaskowe.

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Ankiety

Gdzie spędzisz "Andrzejki"?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...
Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .