Bili rekord w ratowaniu życia – FILM, FOTO

Redakcja FO  |   Edukacja,Fakty  |   16 października 2019 20:13

Uczniowie szkoły podstawowej nr 4 w Oświęcimiu bili rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą liczbę osób.

Akcja zainicjowana jest przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Odbywa się co roku 16 października, w dniu w którym obchodzony jest Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzisiaj w Czwórce kolejny rok z rzędu swoich sił próbowała młodzież z klas od trzeciej do ósmej.

W sali gimnastycznej zebrało się sto osób

Każdy z uczestników musiał wykonać pięć cykli resuscytacji krążeniowo-oddechowej, czyli 30 uciśnięć klatki piersiowej oraz dwa wdechy powtarzane cyklicznie.

Uczą się pomagać

„Uczniowie podczas tego wydarzenia próbują swoich sił, dowiadują się, że nie jest to łatwe, ale wytrwale pracują do końca. Przełamują swoje opory. uczą się odpowiedzialności” – informują Fakty Oświęcim Monika Kita i Martyna Matla-Nycz ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Oświęcimiu.

Warto pamiętać, że podjęcie akcji ratowniczej jest zawsze lepsze, niż pozostawienie poszkodowanego bez pomocy. 

„Pierwsza pomoc to naprawdę proste czystości, które warto sobie co jakiś czas przypominać” – dodają organizatorzy akcji.

Resuscytację krążeniowo-oddechową uczestnicy wykonywali w w rytm piosenki Bee Gees – Stayin’ Alive, która przez odpowiednie tempo jest rekomendowana do prowadzenia resuscytacji.

 

 

 

 

Zobacz również:

Promocja wydarzeń edukacyjnych w eFO

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
 
Aukcje dla Nikolki Kurpas
Grupa Publiczna · 1233 członków
Dołącz do grupy
https://www.siepomaga.pl/aukcjedlanikolki Aukcje dla Nikolki Kurpas to grupa ludzi wymieniających się przedmiotami i usługami, podczas zabawy po zako...
 
. . . . . . . . . . . . . . .
This error message is only visible to WordPress admins

Error: API requests are being delayed for this account. New posts will not be retrieved.

Log in as an administrator and view the Instagram Feed settings page for more details.

. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa