Archi-przygody w oświęcimskiej Trójce – FOTO

Jola Wodniak  |   Edukacja  |   7 marca 2020 14:00

W szkole podstawowej nr 3 w Oświęcimiu uczniowie będą realizować program Archi-przygody. To jedna z 50 szkół w kraju i jedyna w grodzie nad Sołą zakwalifikowana do programu.

Zajęcia od marca do czerwca z uczniami drugiej klasy wraz z wychowawcą będzie prowadzić Ewa Szymańska-Sułkowska, architektka.

Archi-przygody

To program z zakresu edukacji architektonicznej stworzony dla dzieci przybliżający rozumienie zagadnień związanych z architekturą, a także wprowadzający w kulturę życia społecznego.

„Główne założenia programu skupiają się wokół: nabywania przez dzieci świadomości otaczającej ich przestrzeni, zrozumienia procesu projektowania i realizacji budowli oraz jej wpływu na otoczenie, a także docenienie tradycji architektonicznych i środowiska naturalnego” – mówi Faktom Oświęcim Marta Karolczuk ze szkoły podstawowej nr 3 w Oświęcimiu.

 

 

Program przygotowany i realizowany przez Narodowe Centrum Kultury, objęty patronatem przez Stowarzyszenie Architektów Polskich, Izbę Architektów Rzeczypospolitej Polskiej oraz miesięcznik Architektura.

 

 

Sprawdź ofertę na fb – Kasia gotuje – Oświęcim

📣 UWAGA PROMOCJA 0% 📣W dniach 6-22.03.2020 r. urządzenie Thermomix® TM6 można zakupić w promocji ratalnej 0% na 10, 20…

Opublikowany przez Kasia gotuje – Oświęcim Piątek, 6 marca 2020

 

Zobacz również:

Promocja wydarzeń edukacyjnych w eFO

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
Reklama
. . . . . . . . . . . . . . . .


Polecamy na FB
Facebook Pagelike Widget


Archiwa