Bardzo dobre starty Wojdaka na mistrzostwach świata

Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   6 sierpnia 2015 17:35

Wojciech Wojdak, który na co dzień trenuje w Oświęcimiu zajął szóste miejsce na dystansie 800 metrów stylem dowolnym. Czas uzyskany w finale jest nowym rekordem Polski.

Wojdak wszedł do finału z siódmym czasem. W decydującym biegu poprawił się o jedno miejsce. Jego czas (7.45.90) to nowy rekord Polski. Zawodnik trenujący w Oświęcimiu miał nawet szanse na medal, ale ostatecznie musi się zadowolić i tak bardzo dobrym miejscem. Mistrzem świata w tej konkurencji został Sun Yang z Chin (7.39.96).

W środę w finale był też Paweł Korzeniowski. Wychowanek Unii zajął dziesiąte miejsce w finale 100 metrów stylem dowolnym. Wcześniej Korzeniowski zajął wraz z kolegami ze sztafety cztery razy 100 metrów stylem dowolnym piąty czas na świecie. To zagwarantowało Polsce start w tej konkurencji na igrzyskach w Rio De Janeiro. Rodowity oświęcimianin na pierwszej zmianie pobił rekord życiowy.

To nie jedyny finał Wojdaka na mistrzostwach globu. Wcześniej zajął szóste miejsce w finale 400 metrów stylem dowolnym. W finale pochodzący z Brzeska pływak osiągnął czas 3.46.81. Złoto zdobył Sun Yang (3.42.58).