O tym kto awansuje do II rundy zdecydował konkurs rzutów karnych

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 sierpnia 2015 13:45

Po zakończeniu regulaminowego czasu gry spotkania pomiędzy LKS Głębowice a Przeciszovią wynik był remisowy. Rzuty karne zdecydowanie lepiej wykonywali goście i to oni cieszyli się z awansu.

W 7. minucie tylko bardzo dobra interwencja Kościelnika uchroniła przyjezdnych od utraty gola po uderzeniu z rzutu wolnego z około 25 metrów J. Nowaka. W 10. minucie sytuację jeden na jeden z Wandorem miał Tobik, ale przerzucił piłkę nie tylko nad bramkarzem, ale też nad bramką. W 14. minucie golkiper gospodarzy zdołał obronić dwa groźne strzały zawodników klubu z Przeciszowa. W 30. minucie jeden z piłkarzy Przeciszovii zaatakował lewym skrzydłem. Podał on futbolówkę Tobikowi, a ten precyzyjnie uderzył na bramkę, otwierając w ten sposób wynik spotkania.

Dwie minuty później było 1:1. Forma przeprowadził akcję prawą stronę i dograł piłkę do Szałajki. Później z kolei futbolówkę otrzymał J. Nowak. Grający trener LKS Głębowice przedostał się w pole karne i obsłużył dobrym podaniem Skiernika. Ten ostatni znalazł sposób na Kościelnika.

W 62. minucie bramkarz Przeciszovii w bardzo dobrym stylu wybronił uderzenie J. Nowaka. Kościelnik nie dał się również pokonać przy strzale z 75. minuty Skiernika. W konkursie rzutów karnych lepiej spisali się przyjezdni. Piłkę siatce umieszczali Mycyk i Tobik. Zawodnikom klubu z gminy Osiek nie udało się pokonać bramkarza. Do następnej rundy pucharu Polski przeszli więc podopieczni Krzysztofa Barcika.

Sobota 1 sierpnia LKS Głębowice – Przeciszovia Przeciszów 1:1, 0:3 po rzutach karnych
Bramki: 0:1 Tobik (30.), 1:1 Skiernik (32)

LKS Głębowice: Wandor , W. Nowak, Głowacki, Ćwiertnia ,( Leśniak), R. Nowak, Szałajko, J. Nowak, P. Szypuła, Forma, M. Szypuła (Wojtyła), Skiernik. Trener: Jacek Nowak.

Przeciszovia Przeciszów: Kościelnik, Hutny, Kukuła, Dzidecki, Mycyk, Pawela (68. Tobiczyk), W. Nowak, Matla (68. Michałek), Lasek (46. Samek), Tobik, Bartuś (M. Płonka). Trener: Krzysztof Barcik.