polecamy
Oświęcimskie Wieści z ratusza – FILM
Centrum domowego życia, punkt spotkań rodzinnych i miejsce relaksu po długim dniu – narożnik w salonie, bo o nim mowa, zasługuje na odpowiednią oprawę! Jak go ustawić, by służył jak najlepiej? Oto trzy nieoczywiste sposoby, które mogą zainspirować Cię do stworzenia wyjątkowej strefy wypoczynku.
W artykule:
Myślisz, że narożnik można ustawić tylko pod ścianą? Nic bardziej mylnego! Idealnie sprawdza się też jako element dzielący przestrzeń na strefy – tym bardziej że większość współczesnych modeli ma tapicerowane „plecy”, co oznacza, że tylna część mebla jest równie estetyczna co jego przód. Postaw narożnik tyłem do jadalni czy kuchni, a stworzysz naturalne przejście między pomieszczeniami. Taki układ doskonale sprawdzi się w otwartych przestrzeniach, gdzie chcesz oddzielić strefę wypoczynkową od pozostałej części pomieszczenia.
Do bardzo dużego salonu rozważ narożnik w kształcie litery U, który w mig stanie się swoistym miejscem zbiórki całej rodziny – godne uwagi modele znajdziesz tutaj: https://www.agatameble.pl/meble/wypoczynkowe/narozniki/do-salonu. Przed nim umieść duży dywan, który zdefiniuje przestrzeń salonu. Po jednej stronie narożnika ustaw wysoką lampę podłogową z regulowanym ramieniem, idealną do czytania, a po drugiej – regał na książki. Taka aranżacja nie tylko sprytnie podzieli przestrzeń, ale także stworzy wielofunkcyjne wnętrze, w którym każdy znajdzie swój ulubiony kąt.
Ustawienie narożnika pod oknem to nie tylko sposób na zaoszczędzenie miejsca, ale także na stworzenie przytulnego kącika do relaksu. Ta aranżacja jest szczególnie korzystna dla miłośników czytania lub po prostu delektowania się widokiem za oknem – zwłaszcza w nocy. Jeśli bowiem pod dużym oknem postawisz narożnik rozkładany, zyskasz cenną możliwość podziwiania nocnego spektaklu rozgrywającego się na niebie. Takie ustawienie zamieni Twój salon w prywatne obserwatorium astronomiczne! Migoczące gwiazdy staną się Twoimi osobistymi lampkami nocnymi, a księżyc – naturalnym reflektorem oświetlającym salon.
Aby maksymalnie wykorzystać tę przestrzeń, postaw na model z funkcją przechowywania – schowek na pościel będzie idealnym miejscem do przechowywania koców czy poduszek. Nad narożnikiem zawieś lekkie, półprzezroczyste zasłony, które w ciągu dnia będą chronić przed nadmiernym nasłonecznieniem, jednocześnie tworząc miękkie, rozproszone światło idealne do popołudniowej drzemki.
A co powiesz na narożnik ustawiony przed regałami z książkami? To rozwiązanie ma w sobie coś z klimatu ekskluzywnego klubu książki czy przytulnej kawiarni literackiej. Wygodna, głęboka rogówka do takiego salonu, umieszczona na tle wysokich regałów, stworzy kameralną przestrzeń idealną do wielogodzinnej lektury i relaksu.
Kluczem do tej aranżacji jest odpowiednie oświetlenie. Za narożnikiem, między regałami, zamontuj kinkiety, które ułatwią wieczorne czytanie, a jednocześnie pięknie wyeksponują kolekcję książek. Dodatkowa lampa podłogowa z regulowanym ramieniem pozwoli skierować strumień światła dokładnie tam, gdzie potrzebujesz.
By stworzyć idealną przestrzeń do czytania, pomyśl o dodatkach. Mały stolik pomocniczy na książkę i filiżankę herbaty, miękkie poduszki do wygodnego oparcia się i puszysty pled to must-have takiej aranżacji.
Sama biblioteka też wymaga przemyślenia. Regały nie muszą być nudne! Wybierz model z drabinką – będzie nie tylko praktyczna, ale też doda wnętrzu charakteru. Między książkami zostaw wolną przestrzeń na dekoracje: ceramiczne wazony, ulubione fotografie czy pamiątki z podróży. Możesz też zostawić kilka półek na rośliny – wspaniale ożywią wnętrze i stworzą prawdziwie domową atmosferę.