Jak u Golarza Filipa. Następny, proszę

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   6 października 2024 20:27

Mecze z Re-Plast Unią w tym sezonie przypominają wizyty u fryzjera. Biało-niebiescy golą równo i zapraszają kolejnych klientów. Są niczym Golarz Filip z Akademii Pana Kleksa.

Oświęcimianie wizytowali dziś Podkarpacie i byli zdecydowanym faworytem pojedynku z Texom STS Sanok. Niespodzianki nie było, bo po prostu być nie mogło. Biało-niebiescy dopisali do swojego konta kolejny komplet punktów. Przypomnijmy, iż w pierwszych dziewięciu meczach obrońcy tytułu nie stracili nawet jednego „oczka”. To było już zwycięstwo numer dziewięć.

Sanoczanie nie chcieli tanio sprzedać skóry i długo przyszło czekać na otwierające trafienie mistrzów kraju. W pierwszej tercji gospodarze postraszyli Re-Plast Unię, a krążek po ich uderzeniach dwukrotnie zatrzymywał się na słupku.

Dopiero w 29 minucie, kiedy karę mniejszą odsiadywał Konrad Filipek (Texom STS) do siatki trafił skrzydłowy drugiego ataku gości – Henry Karjalainen. Pięć minut później było już 0:2. Uderzenie Carla Ackereda skutecznie poprawił Erik Ahopelto.

W trzeciej tercji gospodarze złapali kontakt podczas okresu gry w liczebnej przewadze. Błyskawicznie, bo po kolejnych 18 sekundach odpowiedzieli oświęcimianie. Mecz „zamknął” definitywnie Daniel Olsson Trkulja, który z bliska ustalił końcowy rezultat.

W pozostałych meczach IX kolejki PHL:

Comarch Cracovia – JKH GKS Jastrzębie 3:5 (0:1, 1:1, 2:3)

Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)

EC Będzin Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:1 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0, 0:1 dogrywka)

Texom STS Sanok – Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Bramki: 0:1 Karjalainen (Vertanen, Heikkinen) 28.12, 0:2 Ahopelto (Ackered, Karjalainen) 33.56, 1:2 Biłas (Thomson) 48.46, 1:3 Liljewall (Diukow) 49.04, 1:4 Olsson Trkulja (Marklund) 54.09.

Sędziowali: Andrzej Nenko, Krzysztof Kozłowski (główni), Michał Kret, Eryk Sztwiertnia (liniowi). Kary: 8 i 6 minut. Widzów: 1.500.

Re-Plast Unia: Lundin – Bezuska, Diukow, Krzemień, Liljewall, Dziubiński – Vertanen, Noworyta, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Soederberg, Ackered, Olsson, Olsson Trkulja, Marklund – Prokopiak, Łoza, Galant, Prusak.