Ósmy mecz i ósme zwycięstwo mistrzów Polski

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   4 października 2024 20:42

Trwa kapitalna seria oświęcimian w ligowych rozgrywkach hokejowych. W ósmym kolejnym spotkaniu biało-niebiescy odnieśli ósme zwycięstwo.

W starciu z Zagłębiem fajerwerków nie było, ale nie o to przecież chodzi. Najważniejsze są kolejne punkty i powiększanie przewagi nad ligową konkurencją. Gospodarze długo kruszyli sosnowiecki mur. Dopiero na 86 sekund przed końcem pierwszej tercji otworzyli wynik.

Obie drużyny grały wówczas w zdekompletowanych składach. Na ławkach kar odpoczywali bowiem Andreas Soederberg (Re-Plast Unia) i Matthew Sozanski (Zagłębie). Jak z armaty huknął Romna Diukow i było 1:0 dla gospodarzy.

Krótko po wznowieniu gry w drugiej tercji oświęcimianie podwyższyli prowadzenie po sprytnym rozegraniu fińskiego ataku. Na listę strzelców wpisał się Ville Heikkinen. Pod koniec drugiej odsłony Zagłębie złapało kontakt, wykorzystując grę w podwójnej przewadze (na ławce Krystian Dziubiński i Henry Karjalajnen).

Sosnowiczanie zwietrzyli swoją szansę na sprawienie niespodzianki sporego kalibru, ale na ziemię sprowadził ich Daniel Olsson Trkulja. Szwed w 48 minucie ustalił końcowy wynik.

W niedzielę biało-niebiescy wyjeżdżają do Sanoka i będą zdecydowanymi faworytami spotkania z Texom STS Sanok. Każdy inny wynik, niż pewna wygrana obrońców tytułu byłby prawdziwą sensacją. Początek meczu w Sanoku zaplanowano na godz. 17.

Pozostałe wyniki VIII kolejki PHL:
GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 7:2 (1:0, 4:1, 2:1)
GKS Katowice – Podhale Nowy Targ 9:1 (1:0, 4:1, 4:0)
Pauzował: Texom STS Sanok

Re-Plast Unia Oświęcim – EC Będzin Zagłębie Sosnowiec 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Bramki: 1:0 Diukov (Olsson Trkulja) 18.34, 2:0 Heikkinen (Karjalainen, Ahopelto) 21.20, 2:1 Tyczyński (Sozanski, Szturc) 38.24, 3:1 Olsson Trkulja (Marklund, Ackered) 47.25.
Sędziowali: Wojciech Wrycza, Przemysław Gabryszak (główni), Maciej Byczkowski, Michał Kłosiński (liniowi).
Kary: 12 i 4 minut.
Widzów: 1.500.

Re-Plast Unia: Lundin – Bezuska, Diukov, Krzemień, Liljewall, Dziubiński – Vertanen, Noworyta, Ahopelto, Heikkinen, Karjalainen – Soederberg, Ackered, Olsson, Olsson Trkulja, Marklund – Prokopiak, Łoza, Galant, Prusak. Trener: Krzysztof Majkowski.