Szable rozsiekały rywali z Torunia i Łodzi

Andrzej Rzycki  |   Fakty,Hokej  |   11 stycznia 2024 09:28

Od dwóch efektownych zwycięstw rozpoczęli 2024 rok pierwszoligowi hokeiści UHT Sabers Oświęcim. Po zwycięstwie nad SMS Toruń 11:2, Szable pokonały Fabrykantów z Łodzi 8:1.

Po pierwszej tercji spotkania UHT Sabers z toruńską „Szkołą” na tablicy świetlnej widniał bramkowy remis 1:1. Torunianie prowadzili nawet 1:0 po wykorzystanej liczebnej przewadze, ale przed pierwszą przerwą wyrównał Kacper Prokopiak. Zawodnik Szabel trafił zaraz po wyjściu z ławki kar Sebastiana Kicy (SMS Toruń).

Druga odsłona należała już wyraźnie do gospodarzy, a prawdziwy festiwal strzelecki podopieczni Witalija Szlachowa urządzili sobie w ostatnich 20 minutach. Hat-tricki w pojedynku ze SMS „ustrzelili” Demian Tychenko i Jahor Piankrat.

W kolejnym dniu drużyna z Oświęcimia podejmowała Fabrykantów z Łodzi i już po pierwszej tercja miejscowi prowadzili aż 5:0. Później Szable włączyły tryb oszczędnościowy i ostatecznie pokonali łodzian 8:1. Ich kolejnymi rywalami będą na wyjeździe ekipy SMS PZHL Katowice (13 stycznia) i sosnowieckiego Zagłębia (14 stycznia).

Oświęcimianie zajmują czwarte miejsce w tabeli pierwszej ligi z dorobkiem 43 punktów. Zdecydowanie prowadzi bytomska Polonia (65 pkt). Druga jest SMS PZHL Katowice (46 pkt), a trzeci Naprzód Janów (45 pkt).

UHT Sabers Oświęcim – SMS Toruń 11:2 (1:1, 3:1, 7:0)

Bramki dla UHT Sabers: Demian Tychenko – 3, Jahor Piankrat – 3, Kacper Prokopiak – 2, Igor Nikołajewicz – 1, Maksym Hanuta – 1, Illia Baida – 1.

UHT Sabers Oświęcim – ŁZKH Fabrykanci Łódź 8:1 (5:0, 1:1, 2:0)

Bramki dla UHT Sabers: Demian Tychenko – 2, Maksym Hanuta – 2, Illia Baida – 1, Ivan Shamardin – 1, Jahor Piankrat – 1, Igor Nikołajewicz – 1.