Medale i „życiówki” pływaków UKP Unii

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   28 czerwca 2023 11:10

Alicja Pinkowicz i Jakub Walter z UKP Unii Oświęcim ustanowili nowe rekordy życiowe podczas pierwszej edycji pływackiego memoriału Zbigniewa Pacelta i Jana Wiederka.

Zawodnicy pływali w Ostrowcu Świętokrzyskim

Oświęcimianie wywalczyli w sumie trzynaście krążków (trzy złote, sześć srebrnych, cztery brązowe). Zajęli drugie miejsce w klasyfikacji medalowej w gronie 51 klubów. Zwyciężył AZS AWF Katowice (osiem złotych, sześć srebrnych), a na trzeciej pozycji sklasyfikowano warszawską Muszelkę (trzy złote, cztery srebrne).

Z trzynastu medali zdobytych przez UKP Unię jedenaście wywalczyli mężczyźni. Najbardziej atrakcyjnym wyścigiem był „Chocolate Box” (200 zmiennym), który wygrał Michał Piela z UKP Unii, uzyskując czas 2.07,25. Ten sam zawodnik zajął drugie miejsce na 200 metrów (2.07,26) i 400 stylem zmiennym (4.32,04).

Jego klubowy kolega – Jakub Walter zwyciężył na 200 metrów stylem dowolnym z rezultatem 1.51,79. Na dystansie 400 metrów w tym samym stylu był trzeci (4.03,97). Dwukrotnie na podium stawał w Ostrowcu Świętokrzyskim Jakub Krupa. Zawodnik UKP Unii wywalczył brązowe medale na 100 metrów (59,86) i 200 stylem grzbietowym (2.14,32).

W rywalizacji 15-latków drugi na 200 metrów stylem zmiennym był pływak UKP Unii Roman Levchenko (2.15,19). W tym samym stylu medale zdobyli jego klubowi koledzy. W grupie 16-latków na drugiej pozycji sklasyfikowano Wiktora Wiśniewskiego (2.17,62), a na trzeciej Mykytę Bondara (2.20,06). Z kolei Kacper Porwik (17/18-latki) sięgnął po srebro z wynikiem 2.17,88.

Wśród kobiet 17/18-letnich na 200 metrów stylem zmiennym zwyciężyła reprezentantka UKP Unii Oświęcim Aleksandra Juda (2.26,07). Emilia Zabawa (2.39,86) z Oświęcimia była druga na tym samym dystansie w kategorii 16-latek.