Zmienne okresy pierwszej batalii o brąz

Redakcja eFO  |   Hokej  |   4 marca 2023 15:17

Spora dawka emocji, nerwów i zwrotów akcji towarzyszyła pojedynkowi otwierającemu rywalizację o brązowe medale w kobiecej lidze hokejowej. Dziś w Oświęcimiu biało-niebieskie przegrały z Atomówkami 3:5.

Tyszanki już po 93 sekundach objęły prowadzenie. Grającą między słupkami bramki UKHK Unii – Annę Pieczyk pokonała Wiktoria Kierc. Do remisu doprowadziła Katarzyna Zaborska, ale później Atomówki wykorzystały grę w przewadze (na ławce Kamila Wieczorek).

Jeszcze przed pierwszą przerwą bramkarkę unitek dwukrotnie pokonała Sylwia Łaskawska i po 20 minutach tyszanki prowadziły aż 1:4. Podrażnione takim obrotem sprawy unitki od początku drugiej tercji ruszyły do skomasowanych ataków.

W efekcie po 81 sekundach zrobiło się już tylko 3:4 dla Atomówek

Szkoda, że w końcówce drugiej partii oświęcimiankom nie udało się wykorzystać podwójnego osłabienia tyszanek.

W trzeciej odsłonie Atomówki raz jeszcze wykorzystały grę w przewadze (na ławce Ada Wawrzyk) i znowu uciekły na bezpieczną, dwubramkową odległość. W samej końcówce do boksu zjechała Monika Chodak, a tyszanki złapały dwie kary mniejsze.

Wynik nie uległ jednak zmianie

Teraz rywalizacja o brąz przenosi się na Śląsk. Rewanż i ewentualny trzeci pojedynek odbędzie się w Tychach 11 i 12 marca.

UKHK Unia Oświęcim – Atomówki GKS Tychy 3:5 (1:4, 2:0, 0:1)

Bramki: 0:1 Wiktoria Kierc (Wiktoria Kędra) 1.33, 1:1 Katarzyna Zaborska (Joanna Strzelecka) 11.23, 1:2 Aleksandra Górska (Anna Pezda) 12.31, 1:3 Sylwia Łaskawska (Karolina Churas, Oliwia Garbocz) 15.56, 1:4 Sylwia Łaskawska 18.39, 2:4 Kamila Wieczorek (Joanna Strzelecka) 20.37, 3:4 Joanna Strzelecka 21.21, 3:5 Aleksandra Górska (Wiktoria Kierc) 46.15

Sędziował: Grzegorz Cudek (główny) oraz Marian Witek, Szymon Noworyta (liniowi). Kary: 6 i 16 minut. Stan play-off: 1:0 dla Atomówek GKS Tychy.

UKHK Unia: UKHK Unia: Anna Pieczyk (od 21 min Monika Chodak) – Małgorzata Metyk, Agata Kozioł, Aneta Michałek, Kamila Wieczorek, Anna Kot – Ada Wawrzyk, Joanna Strzelecka, Aleksandra Langner, Amelia Bula, Alicja Kopciara – Lena Januszyk, Karolina Makuch, Sandra Piotrowska, Katarzyna Zaborska, Anna Zaborska oraz Karolina Miłoń. Trener: Michal Fikrt.