Oświęcimska dominacja w stylu zmiennym

Redakcja eFO  |   Fakty mocno sportowe  |   18 grudnia 2022 19:22

Reprezentacja stołecznego SMS Warszawa-Bielany wygrała pierwszą rundę pływackiej ligi Szkół Mistrzostwa Sportowego.

W zawodach na krótkim basenie w Oświęcimiu drugi był SMS Lublin, a trzecie miejsce zajęli gospodarze – SMS Oświęcim.

Podczas dwudniowych zawodów w Oświęcimiu padło wiele interesujących rezultatów i nowych rekordów. W punktacji klubowej wyraźnie zwyciężyli pływacy ze stolicy, którzy zgromadzili w sumie 1838 pkt. Bardzo zacięta była walka o drugie miejsce. Ostatecznie SMS Lublin (1735 pkt) zaledwie o dwa punkty wyprzedził SMS Oświęcim (1737 pkt).

Kolejne miejsca w pierwszej „dziesiątce” zajęły ekipy: SMS Kraków (1468 pkt), SMS Wrocław (1382 pkt), SMS Gdańsk (1310 pkt), SMS Szczecin (1282 pkt), SMS Ostrowiec Świętokrzyski (1252 pkt), SMS Warszawa-Konwiktorska (1241 pkt), SMS Bydgoszcz (1029 pkt).

Gospodarze potwierdzili swoją dominację w stylu zmiennym. Aleksandra Juda była najlepsza w rywalizacji kobiet, a wśród mężczyzn bezkonkurencyjny okazał się multimedalista ostatnich mistrzostw Polski – Michał Piela.

W stylu klasycznym klasą dla siebie był z kolei Bartosz Loter. Zawodnik SMS Oświęcim poprawił rekordy życiowe na wszystkich dystansach w tym właśnie stylu! Jego wynik na „setkę” 1.00,41 jest lepszym od rezultatu uzyskanego na zimowych mistrzostwach Polski w Bydgoszczy, który dał mu tytuł mistrza Polski juniorów.

Przypomnijmy, iż podczas zimowych mistrzostw kraju juniorów Bartosz Loter zdobył w sumie pięć medali. Dwa złote w startach indywidualnych (100 klasycznym, 200 klasycznym) i trzy w sztafetach. Złoto (4×100 zmiennym mężczyzn) oraz dwa srebrne (4×50 zmiennym mężczyzn, 4×50 zmiennym mix).

Najlepsi w poszczególnych stylach pierwszej rundy ligi SMS:

styl dowolny (dystans) – Klara Kowalska (SMS Lublin), 3. Emilia Słabosz (SMS Oświęcim)

styl dowolny (sprint) – Natalia Janiszewska (SMS Wrocław)

styl grzbietowy – Laura Bernat (SMS Warszawa-Bielany)