Górnik rozgromił rywala

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   3 maja 2022 11:55

Górnik Brzeszcze wygrał 9:0 z LKS Żarki.

W 2. minucie Piwowar przeprowadził indywidualną akcję i oddał precyzyjny strzał zza szesnastki. W 11. minucie strzelec gola wrzucił piłkę z prawej strony. Gola zdobył Matys.

W 38. minucie Senkowski wykorzystał dośrodkowanie Matysa i trafił na 3:0. Dwie minuty póżniej Senkowski był faulowany w polu karnym. Skutecznie z wapna uderzył poszkodowany.

W 54. minucie Piwowar wymanewrował dwóch rywali i strzelił precyzyjnie na bliższy róg. W 70. minucie po dośrodkowaniu Kojma bramkę uderzeniem głową zdobył Senkowski.

Minutę póżniej futbolówkę wrzucił Sojka, a pod poprzeczką umieścił ją Kawczak. W 81. minucie z prawej strony dograł Stachańczyk. Na listę strzelców wpisał się Senkowski. Ten sam zawodnik ustalił wynik.

,,Od początku do końca kontrolowaliśmy mecz. Cieszy nasza skuteczność i odbudowanie się” – powiedział Jakub Pydyn, kierownik drużyny Górnika Brzeszcze.

Sobota 30 kwietnia Górnik Brzeszcze – LKS Żarki 9:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Piwowar (2.), 2:0 Matys (11.), 3:0 Senkowski (38.), 4:0 Senkowski rzut karny (40.), 5:0 Piwowar (54.), 6:0 Senkowski (70. ), 7:0 Kawczak (71.), 8:0 Senkowski (81.), 9:0 Senkowski.

Skład Górnika Brzeszcze: Wielgus, Salepa, Kozieł, D. Jędrusik (63. Stachańczyk), K. Jędrusik, Czerwik (55. Kawczak) Sojka, Krężel, Piwowar (55. Żmuda), Senkowski, Matys (55. Kojm). Trener; Wojciech Włodarczyk.