Lider rozgromił zdekompletowanego rywala

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   5 listopada 2021 15:17

LKS Poręba Wielka wygrał u siebie z Pogórzem Gierałtowice 8:1. Przyjezdni grali w dziewięciu.

W 32. minucie po zagraniu za obrońców i po koźle Grubka ładnie uderzył. Piłka wpadła do siatki tuż pod poprzeczką. W 36. minucie po rzucie rożnym bramkę zdobył Herma. W końcówce pierwszej połowy bramkę zdobyli przyjezdni. Z 40 metrów rzut wolny wykonał Maślanka. Po błędzie bramkarza futbolówka znalazła się w bramce.

W drugiej połowie strzelali tylko zawodnicy LKS Poręba Wielka. W 52. minucie po zagraniu w pole karne swojego kolegi z drużyny golkipera strzałem z pierwszej piłki pokonał Kornaś. W 58. minucie ten sam zawodnik wykorzystał dośrodkowanie Szweda i oddał dobry strzał głową.

W 72. minucie padł kolejny gol. Węglarz ustawiony na 25 metrze wymanewrował obrońcę i oddał piękny strzał. W 76. minucie Węglarz ponownie miał powody do radości. W końcówce na listę strzelców wpisali się Herma i Widła.

„Rywalom należy się szacunek za ambicje i walkę. Grali w dziewięciu, ale walczyli o każdą piłkę.

Sobota 30 października LKS Poręba Wielka – Pogórze Gierałtowice 8:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Grubka (32.), 2:0 Herma (36.), 2:1 Maślanka (45.), 3:1 Kornaś (51.), 4:1 Kornaś (58.), 5:1 Węglarz (72.), 6:1 Węglarz (76.), 7:1 Widła (79.), 8:1 Herma (88.)

LKS Poręba Wielka: Dźwigoński, Czapiewski, Konrad Ryś (72. Domasik),  Grubka, Kornaś, Pawlica, Szczerbowski (80. Stefański), R. Sporysz (87. P. Sporysz),  Szwed (62. Węglarz), Herma, Żydzik (73. Widła). Trener: Damian Pałamarczuk.

Pogórze Gierałtowice: Leśniak, Gałązka, Szatan, Maślanka, J Ligus, K Ligus, Bchaczyk, Kurek, Makuch