Druga porażka biało-niebieskich – FILM, FOTO

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   18 września 2021 12:04

Po porażce w Toruniu Re-Plast Unia Oświęcim przegrała u siebie 3:4 z Tauronem Podhale Nowy Targ.

W 8. minucie Bondaruk przedarł się środkiem i zagrał do Kolusza. Ten wymanewrował bramkarza i skierował krążek do siatki. W 13. minucie Tomasik wrzucił krążek przed bramkę.

Tam dotknął go Kapica, czym zmylił Saundersa

W 29. minucie Wishart zza bramki podał do zawodnika drużyny przeciwnej. Kapica pewnie skorzystał z prezentu i zdobył gola na 0:3. 48 sekund później S. Kowalówka podał zza bramki do Dudasa, który uderzył z klepy z prawego bulika mocno i precyzyjnie. Guma wpadła do bramki pod lewym spojeniem słupka z poprzeczką. W 33. minucie z bardzo dobrej strony pokazał się Oriechin. Przejechał z krążkiem ze skrzydła w środek boiska i oddał sprytny strzał z nadgarstka.

W 34. minucie przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Bramkarz obronił strzał Neupauera, ale krążek przejął Kolusz i zdobył gola od zakrystii. W 53. minucie Skinnars zagrał z lewego skrzydła do Da Costy, a ten znalazł sposób na bramkarza.

Re-Plast Unia: Saunders – Wishart (2), Glenn (4); Skinnars, Rollin Carlsson, Phillips (2) – MacDonald, Dudas; Da Costa, Dziubiński, Themár – P. Noworyta, Bezuška; Oriechin, Krzemień, S. Kowalówka – M. Noworyta, Paszek; Sołtys, Trandin, Wanat. Trener: Tom Coolen.

Podhale: Polak – Sulka, Mrugała; Kolusz, Neupauer (2), Bondaruk – Szurowski (2), Wsół; F. Kapica, Bryniczka (2), Siuty – Tomasik, J. Michalski (2); W. Bochnak, Słowakiewicz, Wielkiewicz oraz Saroka, T. Kapica, Kamieniecki. Trener: Andriej Gusow.