Cenne punkty LKS Rajsko

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 czerwca 2021 10:54

LKS Rajsko nadal walczy o utrzymanie w Keeza IV lidze. W środę wygrał z Węgrzcanką 3:1.

W 25. minucie po wrzutce z lewej strony zdobył Węglarz. Gola strzałem głową zdobył Senkowski. W 64. minucie przyjezdni wyrównali. Po rzucie z autu jeden z zawodników Węgrzcanki wszedł do środka i strzelił. Bramkarz obronił tą próbę, ale dobitka Ochmana była skuteczna.

W 79. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Jeden z piłkarzy zespołu przyjezdnego zagrał ręką w polu karnym. Gola strzałem z wapna zdobył Senkowski. W doliczonym czasie gry zdaniem sędziego w szesnastce faulowany był Formas. Drugi raz rzut karny wykorzystał Senkowski.

„Początek nie był najlepszy. Wychodzi nasze granie co trzy dni. Do tego mecz był w  środku tygodnia, więc kilku zawodników z powodu korków dojechało pół godziny przed meczem. Udało nam się jednak złapać odpowiedni rytm. Od 20 minuty weszliśmy na właściwe tory. W pierwszej połowie mogliśmy wygrywać wyżej, ale Mika uderzył głową niecelnie. W drugiej graliśmy dobrze, ale straciliśmy niespodziewanego gola. Dobrze jednak zareagowaliśmy i mamy trzy punkty” – powiedział Mariusz Wójcik, trener LKS Rajsko.

Środa 2 czerwca LKS Rajsko – Węgrzcanka Węgrzce Wielkie 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Senkowski (25.), 1:1 Ochman (64.), 2:1 Senkowski rzut karny (79.), 3:1 Senkowski rzut karny (90+6)

LKS Rajsko: Kulczyk, Sieczko, Żyła, Welber, Durnaś, Ryś (46. Matlak), Frączek (70. Wykręt), Mika (60. Formas), Antkiewicz, Węglarz (78. Warzecha), Senkowski. Trener: Mariusz Wójcik.

Węgrzcanka Węgrzce Wielkie: Szymala, Grotkowski, Guzik (75. Grandinetti), Juszczyk (52. Stós), Kasprzykowski, Łatka, Mielcarek, Ochman, Polachow (69. Bielecki), Romuzga (52. Czerlunczakiewicz).