Długo na to czekali. Sygnał w A Klasie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 czerwca 2019 22:02

Sygnał rozniósł w Palczowicach tamtejszy LKS 14:0. Klub z Włosienicy jest już pewny mistrzostwa B Klasy i awansu do wyższej ligi.W 12. minucie Sarna uderzył precyzyjnie po ziemi z 25 metrów i otworzył wynik spotkania. W 18. minucie Szpiegla wykorzystał błąd stopera w strzelił gola w sytuacji sam na sam z bramkarzem. W 32. minucie Pacyna otrzymał podanie za obrońców od Szpiegli i przelobował bramkarza.

W 41. minucie  Szpiegla pokonał bramkarza uderzeniem z 16 metrów.  Minutę później Sulkiewicz wymienił się podaniami ze Szpieglą. Ta akcja zakończyla się kolejną bramką. W 45. minucie na listę strzelców wpisał się Szpiegla.

Na drugą połowę gospodarze wyszli w dziewięciu, a przyjezdni kontynuowali dzieło.  W 55. minucie  Sulkiewicz i Szpiegla rozklepali obronę rywali. W 57. minucie Grubka otrzymał podanie od Sarny i zaskoczył bramkarza strzałem pod poprzeczkę.W 70. minucie Korwin przecyzyjnie wykonał rzut wolny.

W 72 minucie Sulkiewicz zagrał do Walczak rozegranie z Sulkiewiczem i strzeli gola z 10  metrów. W 80. minucie Sulkiewicz trafił, a asystował mu Walczak. 83. minucie z bramki cieszył się Sulkiewicz. W 85. minucie  Pacyna najlepiej zachował się w zamieszaniu podbramkowym. Wynik na 0:14 ustalił w 90. minucie Grubka.

,,Już do przerwy wynik spotkania był przesądzony. Na drugą połowę drużyna Palczowic wyszła w osłabieniu.  To jeszcze bardziej ułatwiło mojej drużynie strzelanie kolejnych goli. Mimo wszystko należy się szacunek rywalom za walkę do końca” – powiedział Damian Pałamarczuk, trener Sygnału Włosienica.

Sobota 8 czerwca LKS Palczowice – Sygnał Włosienica 0:14

LKS Palczowice: Zemła (46. P. Folga), B. Kowalczyk, Głąb, Molenda (46. pusta zmiana), K. Kowalczyk,  Nidecki (46. pusta zmiana),Nowak,  Rokowski, Nowotarski, Romanowski,  Zwierz.

Sygnał Włosienica: Sz. Stachura ( 50. Jarosz), Oczkowski, Walczak, Pacyga, Szpiegla, Sulkiewicz, Grubka, Pacyna, Sarna, Pokrzyk, Mondry ( 65.Korwin). Trener: Damian Pałamarczuk.