Zremisowali z Hutnikiem, a poźniej świętowali utrzymanie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 czerwca 2019 16:56

Soła zremisowała w Krakowie z Hutnikiem 1:1. Klub z Oświęcimia utrzymał się w III Lidze, choć porażki Podlasia i Wiślan spowodowały, że wywalczyłby utrzymanie nawet bez tego remisu.

Mecz zapowiadał wiele emocji. Piłkarzy Soły czekała rywalizacja z drużyną, która zajmowała piąte miejsce. Trzy punkty gwarantowały jej utrzymanie. Porażka lub remis uzależniał ich los o wyników spotkań Podlasia i Wiślan. Działacze i kibice ekipy przyjezdnej cały czas śledzili osobiście lub korzystając z internetu i telefonów bieżące wydarzenia na trzech boiskach.

W pierwszej połowie sporo się działo. Zawodnicy obu drużyn stworzyli sytuacje bramkowe. Ostatecznie w tej części gry piłka ani razu nie trafiła do siatki. Druga odsłona rozpoczął wybuch radości w obozie przyjezdnych. Kontrę Soły mocnym a co najważniejsze precyzyjnym strzałem wykończył Wójcik. Solarze mogli podwyższyć prowadzenie, ale nie wykorzystali dwóch bardzo dobrych okazji. W gwoli sprawiedliwości należy  przyznać, że Hutnicy trzy razy zagrozili bramce Soły. W 66. minucie sędzia zarządził rzut karny. Wykorzystał go Marszalik.

Ostatecznie Soła zajęła miejsce ,,tuż nad kreską”. Wiślanie (przegrali 3:4 z Motorem Lublin) i Podlasie (przegrali 0:1 w Puławach) stracili do nich trzy punkty.

Sobota 8 czerwca Hutnik Kraków – Soła Oświęcim 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Wójcik (46.), 1:1 Marszalik rzut karny (66.)

Hutnik Kraków: Zając (46. Dul), Bienias, Gawęcki (57. Handzlik),Kołodziej (83. Drąg), Kotwica (71. Matysek) Linca, Leśniak (46. Jaklik), Marszalik,  Ptak, Reczulski, Tetych.

Soła Oświęcim: Szelong, Chowaniec, Feruga,  Kasolik, Kuczak, Pieprzyca, Szela, Rutkowski (75. Ceglarz), Witkowski, Wyjadłowski (87. Rogala), Wójcik (90+ Szymczak). Trener: Łukasz Surma.