Unia wyrównała stan rywalizacji – FILM

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   25 lutego 2019 06:54

KS Unia wygrał z KH GKS Tauron Katowice po dogrywce. W rywalizacji play-off obie drużyny wygrały dwa razy, Kolejny mecz w Katowicach.

Wynik otworzyła Unia. Bardzo ładną solówkę zaprezentował Bezuška.  Sędzia wolał się upewnić. Sprawdził zapis video, ale po nim gola uznał. Unia szybko podwyższyła swoje prowadzenie. Biało – niebiescy dobrze rozegrali akcję, którą celnym strzałem z bliska zakończył Daneček.

W 19. minucie krążek do siatki  skierował Pasiut. Dobijał uderzenia kolegów z drużyny.

W 25. minucie bramkarz KH GKS Tauron obronił strzał Gruszki. Krążek trafił jednak  do Maciejewskiego, który skierowal go do siatki. .

W 33. minucie Jass uderzył z prawego bulika. Krążek zatrzymał się od słupka i nie wpadł do siatki. 19 sekund przed końcem drugiej tercji po lekkim wycofaniu Rohtli celny strzał na bramkę z lewego bulika oddał Laakkonen.

Goście wyrównali w  43. minucie. Starzyński uderzył skutecznie z nadgarstka z pod poprzeczkę. W końcówce to Unia groźniej atakowala ale goli nie było.

Do rozstrzygnięcia meczu potrzebna była dogrywka, która trwała 14 minut.

W dogrywce początek należał do Unii.  W 75. minucie przypieczętowali przewagę. Gola po  dobrej akcji i dograniu  strzałem z nadgarstka zdobył Bezuška.

Niedziela Unia Oświęcim – Tauron KH GKS Katowice 4:3 d.
 (2:1, 1:1, 0:1, dogrywka 1:0)
Bramki 1:0 Bezuška – Trandin (4/4),(6.35), 2:0 Daneček -Vehmanen – S. Kowalówka (4/4),(7.47), 2:1  Pasiut – Malasiński -Wronka (5/4)( 17.41), 3:1 Maciejewski – Gruszka – S. Kowalówka (23.33), 3:2 Laakkonen – Rothla -Tukhanen (39.41), 3:3 Starzyński -Tukhanen – Jyrkkiö (43.13), 4:3 Bezuška – König – S. Kowalówka (74.32).

Składy

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Vehmanen, Šaur (2). Tabaček, Kiilholma (2), Themár – Bezuška, König, Adamus (2), Trandin, Przygodzki (2) – Paszek, Maciejewski, Piotrowicz, Daneček, S. Kowalówka – Malicki, Wanat (2), Gruszka. Trener: Witold Magiera.

KH GKS Tauron Oświęcim: Lindskoug – Jyrkkiö (4), Tuhkanen, Łopuski (2), Rohtla (2), Laakkonen (2) – Jass (4), Čakajík, Wronka, Pasiut, Malasiński -Tomasik, Skokan. Fraszko, Starzyński, Jaszyn – Urbanowicz, Sawicki, Strzyżowski oraz Krężołek. Trener: Tom Coolen.