Blisko 100 osób zagrało w królewską grę – FOTO

Marcin Cichowski  |   Fakty mocno sportowe  |   2 października 2018 10:02

Blisko 100 amatorów królewskiej gry spotkało się w sobotę, by zmierzyć swoje siły podczas turnieju. Mistrzami szachów okazał się Eneasz Wiewióra z Pawłowic.

Na drugim miejscu w kategorii open znalazł się Piotr Piesiki z Częstochowy, na trzecim – Marek Szczerba z Kęt, reprezentującym klub Leskowiec – Wieża Wadowice. W tej kategorii w czołówce znaleźli się również inni mieszkańcy powiatu oświęcimskiego:
15-letni Tomasz Musiał reprezentujący UKS przy SP Chrzanów, który zrezygnował ze startu w swojej kategorii wiekowej i zdobył dodatkową nagrodę za najlepszy wynik w rankingu do 1800 ELO oraz Krzysztof Hardek.
W turnieju do lat 18 zwyciężyła Oliwia Czerwińska, najlepszy z powiatu oświęcimskiego był Bartosz Dziedzic z Bielan reprezentujący LKS Orzeł Kozy. W kategorii do lat 12 zwyciężył Wojciech Rojek z Chorzowa. W tej kategorii świetnie spisał się Aleksander Juszczyk z Młodzieżowego Domu Kultury w Oświęcimiu, konkurując z doświadczonymi młodymi zawodnikami z klubów szachowych.
Najlepszy do lat 9 był Michał Kaszuba z Chrzanowa. We wszystkich kategoriach dobrze zaprezentowali się, zdobywając cenne doświadczenia inni podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury.