Najlepszy mecz juniorów starszych Soły w rundzie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   1 listopada 2017 18:35

Juniorzy starsi wygrali z Progresem Kraków 3:0.

Biało – czerwoni wszystkie gole zdobyli w pierwszej połowie. W 16. minucie prawym skrzydłem zaatakował Łukasik i dograł piłkę w pole karne. Formas wszedł wślizgiem i skierował ją do siatki. Kwadrans później było 2:0. Tym razem Kukiełka podał z prawej flanki na 13 metr do Ryszki. Zawodnik Soły uderzył precyzyjnie ze środka pola na bliższy róg. W 43. minucie po wrzutce Łukasika obrońca Progresu zagrał ręką w polu karnym. Jedenastkę wykorzystał Ryszka. W pierwszej odsłonie gospodarze mogli zdobyć więcej goli. Dobrych okazji strzeleckich nie wykorzystali Formas i Zontek. W drugiej odsłonie wynik nie uległ zmianom.

– Zagraliśmy bardzo dobry mecz. W pierwszej części strzeliliśmy trzy gole, a mogliśmy więcej. Później rywal się na nas rzucił. My jednak graliśmy spokojnie i kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. To był nasz najlepszy mecz w rundzie – powiedział Łukasz Jasek, trener Soły Oświęcim.

Sobota 28 października Soła Oświęcim – AS Progres 2000 Kraków 3:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Formas (16.), 2:0 Ryszka (30.), 3:0 Ryszka rzut karny (43.)

Skład Soły Oświęcim: Pawela, Gardyński, Narwojsz, Ochman, Płonka, Ryszka (75. Ogórek), Nowak, Łukasik (65. Wójtowicz), Kukiełka, Formas (70. Babiuch), Zontek (80. Byrski). Trener: Łukasz Jasek.