Soła wygrała w Nowym Targu

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   14 września 2017 20:17

Soła Oświęcim wygrała na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ 3:0.

Początek należał do gości, którzy zdołali zdominować wydarzenia na boisku. Strzał Wawocznego z 15 metrów obronił bramkarz. Później ten sam zawodnik wykończył składna akcję Soły. Jego strzał okazał się minimalnie niecelny. Przyjezdni wyszli na prowadzenie po precyzyjnym wykonaniu rzutu wolnego. Gola zdobył Cygnar. W pierwszej połowie gospodarze stwarzali zagrożenie tylko po stałych fragmentach gry.

Przez pierwsze 15 minut drugiej połowy częściej przy piłce byli zawodnicy Podhala. Nie wyniknęło z tego jednak nic konkretnego. Sytuacje bramkowe mieli natomiast Knapik, Snadny i Gleń. Bramkę na 0:2 strzelił Knapik. Dobił on uderzeniem głową próbę Kasolika. Mecz skończył się zwycięstwem Soły 0:3. Po uderzeniu Snadnego z 14 metra futbolówka odbiła się od słupka. Nabiegał na nią Czapla, ale nie zdołał uderzyć. Skuteczna dobitką popisał się Gleń.

– Inicjatywa należała do nas. Stworzyliśmy sobie dużo dobrych sytuacji bramkowych. Po stracie gola na 0:3 rywal oddal nam już całkowicie pole gry – powiedział Sebastian Stemplewski.

Podhale Nowy Targ – Soła Oświęcim 0:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Cygnar, 0:2 Knapik, 0:3 Gleń

Skład Soły Oświęcim: Gargacz, Kasolik, Wadas, Drzymont, Jamróz, Wawoczny, Gleń (90. Bała), Dynarek, Hałgas (79.Snadny), Cygnar (89. Szewczyk), Knapik (Czapla). Trener: Sebastian Stemplewski.