SIATKÓWKA. Akademia S.O.S. w Oświęcimiu oficjalnie zainaugurowała działalność

0 Paweł Obstarczyk  |   Siatkówka  |   16 marca 2015


Osiem szkół podstawowych z powiatu oświęcimskiego nawiązało współpracę z Siatkarskim Ośrodkiem Szkolnym w Oświęcimiu. Przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej i dyrektorzy szkół akt inauguracyjny podpisali w Miejskim Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu.

Miejskie Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu, które realizuje program Siatkarskich Ośrodków Szkolnych nawiązało współpracę z ośmioma szkołami podstawowymi z powiatu oświęcimskiego. Oficjalne podpisanie dokumentów i otwarcie działalności akademii siatkarskiej nastąpiło w środę. Oprócz przedstawicieli gimnazjum oświęcimskiego i szkół, które będą uczestniczyły w projekcie na uroczystości obecni byli przedstawiciele Polskiego Związku Piłki Siatkowej i władz miasta Oświęcim.

Do projektu przystąpiły szkoły z Oświęcimia, a konkretnie Szkoła Podstawowa nr 1 im. Królowej Jadwigi, Szkoła Podstawowa nr 5 im Orła Białego, Szkoła Podstawowa nr 11 im. Mikołaja Kopernika. Swoje umiejętności siatkarskie będą też w ramach akademii kształtowały uczennice Szkoły Podstawowej im. Józefa Suskiego we Włosienicy, Szkoły Podstawowej w Polance Wielkiej, Szkoły Podstawowej im. Pomnika Dzieci Więźniów Oświęcimia w Brzezince, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Rajsku i Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chełmku.

W ramach akademii młode siatkarki będą brały udział w turniejach, organizowanych przez S.O.S. w Oświęcimiu. Trenerzy przygotują dla sportowców konsultacje, odpowiednie treningi dla najlepszych oraz spotkania ze znanymi zawodnikami. Jeśli uda się pozyskać sprzęt, to oświęcimski ośrodek przekaże go szkołom, z którymi współpracuje. Przewidziane są też wspólne treningi gimnazjalistek z młodszymi siatkarkami i udział w ogólnopolskich zawodach. Na współpracy skorzystają też nauczyciele wychowania fizycznego. Ci będą mogli korzystać ze szkoleń.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa