Skawa Podolsze jedną nogą w B Klasie

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 czerwca 2018

Skawa Podolsze przegrała w Bulowicach z tamtejszym LKS 1:2. Ten wynik co prawda nie matematycznie, ale w zasadzie praktycznie oznacza spadek Skawy do B Klasy.

Czwartkowa porażka LKS Piotrowice z Solavią dawało jeszcze Skawie cień nadziei na utrzymanie. Warunkiem koniecznym było zwycięstwo w Bulowicach.

W 35. minucie po zagraniu ręką jednego z zawodników gości sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Rusek. W 65. minucie Kwadrans wywalczył piłkę na 20 metrze i zagrał do  Szczyżycy. Ten uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 85 minucie Ochmanek zagrał prostopadle do Ruska, który w sytuacji sam na samz bramkarzem nie pomylił się.

LKS Bulowice jest już spokojny o swój byt ligowy. Skawa zajmuje ostatnie miejsce i ma sześć punktów straty do  przedostatniego LKS Piotrowice. Nawet jeśli podopieczni Wojciecha Jurkowskiego wygrają z bezpośrednim przeciwnikiem, to w ostatniej kolejce czeka ich mecz z walczącym o awans LKS Rajsko.

,,Nie zagraliśmy na wysokim poziomie, ale na pewno byliśmy lepsi. Sporo można by dyskutować o pracy sędziów. Moim prywatnym zdaniem nie zawsze mieli racje’’ – powiedział Rfał Rusek, grający trener LKS Bulowice.

,,W pierwszej połowie mecz był słaby. Mam pretensje do arbitrów o rzut karny. Moim zdaniem go nie było. W drugiej podjęliśmy walkę, ale nadzialiśmy się na kontrę. My od jakiegoś czasu jesteśmy już pogodzeni ze spadkiem’’ – Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.