PIŁKA NOŻNA. Sygnał zakończył sezon wysokim zwycięstwem nad Skawą

Paweł Wodniak  |   Piłka nożna  |   24 czerwca 2010 21:24

Przed ostatnią kolejką B klasy nie było jeszcze pewne kto zajmie drugie, trzecie i czwarte miejsce w tabeli. We Włosienicy tamtejszy Sygnał podejmował Skawę Podolsze.

Zespoły te to sąsiedzi z tabeli. Czwarta Skawa traciła przed tym spotkaniem tylko jeden punkt do podopiecznych Tomasza Wykręta. Zespół gospodarzy chciał zaatakować pozycję drugą, którą zajmowało Pogórze Gierałtowice. Ostatecznie Sygnał pokonał Skawę Podolsze 5:1.

Pierwsza bramka padła w 9. minucie. Jeden z zawodników Sygnału podał piłkę na pole karne w kierunku dwóch zupełnie nieobstawionych piłkarzy. Wysoki Marcin Grubka strzałem głową pokonał Dawida Pytela. Trzy minuty później dobry strzał oddał Przemysław Szpiegla, lecz piłka nie znalazła drogi do siatki. W 14. minucie było 1:1. Goście przeprowadzili skuteczną kontrę. Adam Momot uderzył piłkę zza pola karnego i pokonał Mariusza Oczkowskiego, który wrócił do bramki po kontuzji.

W 19. minucie znakomitą okazję na strzelenie gola zmarnował Michał Pawlik. Zawodnik Skawy znalazł się w sytuacji 1 na 1 z Oczkowskim, lecz fatalnie spudłował. Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy Michał Oczkowski wszedł z piłką między dwoma obrońcami na pole karne i strzelił gola na 2:1.

W drugiej połowie gole  strzelali już tylko gospodarze. Trzecią bramkę dla Sygnału strzelił Michał Oczkowski. W 69. minucie popisał się świetnym strzałem z rzutu wolnego. Piłka p[o jego uderzeniu wpadła pod poprzeczkę. Ten sam zawodnik trafił do siatki w 78. minucie. Gospodarze chcieli jak najlepiej zakończyć sezon i postarali się jeszcze o jedną bramkę. W 82. minucie bardzo dobrze na polu karnym zachował się Krzysztof Stachura. Jego strzał obronił Pytel, ale wobec dobitki Sławomira Urbasia był już bezradny.

Sytuacja w tabeli nie uległa zmianie, gdyż Pogórze Gierałtowice pokonało Puls Broszkowice 3:0 zapewniając sobie w ten sposób 2. miejsce w klasie B.

Niedziela 20 czerwca Sygnał Włosienica – Skawa Podolsze 5:1 (2:1)

Bramki: 1:0 Marcin Grubka ( 9. minuta), 1:1 Adam Momot (14), 2:1 Michał Oczkowski (44), 3:1 Michał Oczkowski (69), 4:1 Michał Oczkowski (78), 5:1 Sławomir Urbaś (82).

Skład Sygnału Włosienica: Mariusz Oczkowski, Paweł Nycz, Michał Mędrysa, Michał Sulkiewicz, Piotr Momot, Wojciech Gołda (80 Marcel Grubka), Przemysław Szpiegla, Krzysztof Stachura, Michał Oczkowski (83 Krzysztof Bercal), Mateusz Bożek (46 Mirosławski), Marcin Grubka (46 Sławomir Urbaś)

Skład Skawy Podolsze: Dawid Pytel, Artur Serwatka, Krzysztof Kosowski, Michał Pawlik, Rafał Szkółka, Adam Momot, Sebastian Serwatka (żółta, 76 Krzysztof Ciemiera), Tomasz Dżyżdzyk, Grzegorz Chachuła, Szczyżyca.