PIŁKA NOŻNA. Lider klasy B wywozi trzy punkty z Włosienicy

Paweł Wodniak  |   Piłka nożna  |   2 maja 2010 10:57

W jednym z meczów oświęcimskiej Klasy B Sygnał Włosienica podejmował na swoim boisku Sołę Łęki. Goście są liderami tej klasy rozgrywkowej. Zespół z Włosienicy przed tym meczem był trzeci i tracił do swojego sobotniego rywala 6 punktów. Gospodarze wiedzieli, że ewentualne zwycięstwo zwiększy ich szanse na wywalczenie awansu do klasy A.

Od początku meczu lepiej wyglądała gra gości. Podopieczni Tomasza Wykręta także próbowali atakować, ale nie potrafili stworzyć dla siebie dogodnych okazji do strzelenia gola. W 9. minucie przed szansą otwarcia wyniku spotkania stanął  Żmuda. Jego strzał obronił jednak Oczkowski.

W 26. minucie zawodnik Soły był już skuteczniejszy. Przed polem karnym przełożył on sobie piłkę z nogi na nogę i precyzyjnym strzałem pokonał Oczkowskiego. Strzelec pierwszego gola rozegrał bardzo dobre spotkanie. Kilka razy spowodował duże zamieszanie w szykach obronnych Sygnału.

W 56. minucie z dobrej  strony pokazał się Wójcik. Zawodnik gości przeprowadził szybką akcję indywidualną. Minął on kilku piłkarzy gospodarzy. ale jego strzał był niecelny. Pierwsze groźne uderzenie zawodnicy z Włosienicy oddali dopiero w 58. minucie.

Z okolic linii pola karnego uderzał Szpiegla. Zemlak wybił piłkę na rzut rożny. Cztery minuty później goście wykonywali rzut rożny. Po dośrodkowaniu do piłki doszedł Wójcik i strzałem głową pokonał Oczkowskiego. Wcześniej na boisku zrobiło się nerwowo. Zawodnicy obu ekip nie przebierali w środkach przy walce o piłki. Gra się zaostrzyła, ale przewaga gości nie podlegała już żadnej dyskusji.

W 74. minucie kolejny rzut różny mógł zakończyć się trzecią bramką dla drużyny z Łęk. Po uderzeniu Jakubca refleksem i skuteczną interwencją popisał się Oczkowski. Bramkarz Sygnału nie dał się także pokonać Babiuchowi w 76. minucie. W 86. minucie Żmuda wykonywał rzut karny. Nie pomylił się i ustalił wynik spotkania na 3:0 dla Soły Łęki.

Sobota 1 maja LKS Sygnał Włosienica – Soła Łęki 0:3 (0:1)
Bramki:  26 minuta Żmuda A., 62 minuta Wójcik, 0:3 86 minuta Zmuda (rzut karny)

Skład Sygnału Włosienica: Oczkowski, Sulkiewicz ( żółta), Nycz P., Momot, Mędrysa, Szpiegla, Mirosławski, Gołda (żółta), Wykręt (77 Wojtaszczyk), Stachura, Bercal ( 51 Urbaś).

Skład Soły Łęki: Zemlak, Handy K., Kramarczyk (61 Babiuch), Rusek, Jakubiec (żółta), Żmuda, Nycz A., (46 Handy M), Kozieł, Lekki, Żmuda A, Wójcik (żółta).

Na zdjęciu: Wójcik strzela drugą bramkę dla Soły. Fot. Paweł Obstarczyk.