LKS Jawiszowice wykonał plan

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   26 sierpnia 2015 13:38

LKS Jawiszowice wygrał w Malcu ze Zgodą 3:1. Podopieczni Jarosława Płonki dobrze weszli w sezon.

Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła w 7. minucie. Z prawego skrzydła piłkę wrzucał Korczyk, a celnym uderzeniem głową popisał się Bartula. Gospodarze wyrównali w 12. minucie. K. Krawczyk otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z drużyny. Zawodnik klubu z Malca wszedł między obrońców i strzałem z 16 metrów pod poprzeczkę pokonał Tlałkę.

Na kolejne gole kibice musieli poczekać do 80. minuty. Tworek doszedł do futbolówki wrzuconej przez Juszczyka i odegrał ją do Korczyka. Ostatni z wymienionych piłkarzy znalazł sposób na Gibasa. W doliczonym czasie gry gola na 1:3 zdobył Wojas. Zawodnik, który wszedł na boisko kilka minut wcześniej, nie zmarnował sytuacji jeden na jeden z bramkarzem Zgody. Przy tej bramce asystował Tworek.

Sobota 22 sierpnia Zgoda Malec – LKS Jawiszowice 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Bartula (7.), 1:1 K.Krawczyk (12.), 1:2 Korczyk (80.), 1:3 Wojas (90+)

Zgoda Malec: Gibas, S. Drebszok, W. Krawczyk (żółta), Sokół, Klęczar (żółta), K. Krawczyk, K. Drebszok, Woźniak, Lataniec (46. J. Płonka), Lekki, K. Płonka. Trener: Andrzej Tomala.

LKS Jawiszowice: S. Tlałka, Juszczyk (87. Wojas), Bidziński (żółta), Kajor, Kowalski, Tworek (żółta), Szostek (żółta), Adamczyk, Bartula, Mazur (46. Kawczak), Korczyk (żółta). Trener: Jarosław Płonka.