Jak wybrać rakietę do tenisa dla początkującego seniora

0 Materiał partnerski  |   Fakty mocno sportowe  |   11 września 2017

Wcale nie jest powiedziane, że tenis ziemny jest tylko i wyłącznie dla młodych osób. Co jak co, ale w każdym wieku można grać w tenisa – w każdym wieku można również rozpocząć przygodę z tym jakże wspaniałym sportem.

Wybieramy rakietę do tenisa dla początkującego seniora

Byłoby wspaniale, gdyby większa ilość Polaków po 60-tce wzięła się za uprawianie sportu, ze szczególnym naciskiem na tenis ziemny, ponieważ dzięki temu będziemy zdrowszym, szczuplejszym oraz szczęśliwszym społeczeństwem. W dalszej części postaramy się odpowiedzieć na zapytania takich osób, które zastanawiają się w tym momencie nad tym, jaka rakieta jest najbardziej wskazana dla początkującego seniora. Po prostu reszta artykułu zostanie poświęcona tematowi rakiet, który jest niewątpliwie bardzo interesujący.

Z całą pewnością rakieta do tenisa dla początkującego seniora – chociaż tyczy się to tak naprawdę wszystkich graczy, nie powinna być zbyt ciężka. Przecież nie chcemy dopuścić co takiej sytuacji, w której po krótkim czasie gry, najzwyczajniej w świecie nie będziemy mieli na nic sił. Poza tym, lekka rakieta oznacza, iż po prostu będziemy bardziej lekko brali. Naprawdę nie wydaje się, aby zakup takiej rakiety, która jest ciężka, jest sensownym rozwiązaniem.

Pamiętać trzeba również o tym, że jeżeli będziemy mieli ciężką rakietę, którą nie będzie nam się dobrze grało, to po prostu nie będzie nam się dobrze grało, nie będziemy odnosili odpowiednich sukcesów na korcie. W skrócie – jeżeli nie chcemy już na samym początku zrazić się do tenisa, powinniśmy rozejrzeć się za taką rakietą, która jest w miarę lekka.

Trzeba wziąć pod uwagę również to, że porządna rakieta – taka standardowa, musi kosztować. Czyli jeżeli będziemy zwracali aż tak bardzo uwagę na cenę rakiety, najzwyczajniej w świecie musimy liczyć się później z mniejszymi bądź większymi problemami. Po co narzekać na jakość rakiety, po co zmagać się z problemami w trakcie gry, po co wymieniać po krótkim czasie rakietę – bo stara będzie do niczego? Nie lepiej wydać trochę więcej pieniędzy na rakietę już teraz, ale przynajmniej uniknąć sporej ilości nieprzyjemności?

Nie jest powiedziane, że mówimy o niewyobrażalnie dużych pieniądzach – około 300 zł na coś, co będzie służyło nam przez bardzo długi okres czasu, nie jest tak naprawdę jakąś zawrotną sumą. Jeżeli będziemy sięgali po te najtańsze rakiety, które pod względem jakości wykonania, balansu czy wagi nie są odpowiednie, to prędzej czy później dojdziemy do prostego wniosku – tenis ziemny nie jest dla nas. Co oczywiście będzie nieprawdziwe.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa