Ostrzeżenie IMGW przed silnym mrozem

0 x-news  |   Meteo  |   23 lutego 2018

Według synoptyków od dzisiaj do 26 lutego nad Małopolską będzie utrzymywać się mroźnie powietrze arktyczne, co przyniesie duże mrozy. Dodatkowo silny wiatr będzie potęgował uczucie chłodu.

Poniżej prognozy dla naszego rejonu:

W dniach 24-25 lutego prognozuje się temperaturę minimalną w rejonach podgórskich w nocy od -15 stopni do -13, lokalnie spadek temperatury do -17. Temperatura maksymalna w dzień od -9 do -7 stopni Celsjusza. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 10 km/h do 20 km/h.

W dniach 25-26 lutego prognozuje się temperaturę minimalną w rejonach podgórskich w nocy od -16 do -14, lokalnie do -18 stopni Celsjusza. Temperatura maksymalna w dzień od -10 do -8. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 15 km/godz. do 25 km/godz.

W ciągu następnych dni niska temperatura nadal będzie się utrzymywać – w nocy może wynieść poniżej 15 stopni Celsjusza poniżej zera.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa