TURYSTYKA. Casablanca – poznaj największe miasto Maroka

0 Jola Wodniak  |   Fakty  |   24 sierpnia 2014

Maroko już od dłuższego czasu jest źródłem fascynacji wielu rodzimych turystów. Znakomite położenie nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego, fantastyczny klimat i cudowne, niemal rajskie plaże czekają tam na każdego, kto marzy o naprawdę niezapomnianych wakacjach.

Mimo że to w Agadirze słońce świeci średnio przez 300 dni w roku, nie mniejszą popularnością cieszy się także Casablanca. Region turystyczny, którego to miasto jest prawdziwym sercem, to znakomita propozycja na urlop, który możemy zaplanować właściwie w dowolnym momencie. A last minute w ofercie Rainbow Tours to świetne rozwiązanie dla tych, którzy tegorocznych wczasów jeszcze nie zorganizowali.

Słoneczna strona Casablanki

Casablanca to największe miasto Maroka, główny ośrodek przemysłowy i kulturalny kraju, a ponadto największy marokański port morski. Stałym elementem krajobrazu kurortu są piękne, piaszczyste plaże, które oblewają ciepłe, turkusowe wody Oceanu Atlantyckiego. To właśnie tutaj możemy bez reszty oddawać się słodkiemu lenistwu w promieniach słońca, kąpielom morskim, a nawet pielęgnować liczne sportowe pasje.

W Casablance możemy spotkać miłośników surfingu, windsurfingu, kitesurfingu i żeglowania, którzy dzielnie konfrontują posiadane umiejętności z dwoma potężnymi żywiołami. Natomiast turyści, którzy dopiero chcieliby spróbować swoich sił w jednej z tych dyscyplin, mogą nie tylko wypożyczyć niezbędny sprzęt, ale też liczyć na profesjonalną pomoc ze strony wykwalifikowanych instruktorów.

Zwiedzanie Casablanki

Po kilku dniach spędzonych na plaży warto zarezerwować trochę czasu na bliższe poznanie głównych atrakcji Casablanki. W gronie najsłynniejszych wymienia się przede wszystkim Meczet Hassana II – wzniesiony na sztucznym nasypie nad Oceanem Atlantyckim, będący trzecim pod względem wielkości meczetem na świecie.

Podczas pobytu w Casablance powinniśmy zobaczyć również medynę, czyli otoczone murami historyczne centrum miasta, które w przeciwieństwie do centrum zachowało swój arabski charakter.

Ważnym punktem na turystycznej mapie Casablanki jest także Wielki Meczet zbudowany w XVIII wieku, Pałac Sprawiedliwości oraz ratusz. Ciekawym miejscem jest też Plac Mohammeda V, przy którym znajdują się najważniejsze gmachy publiczne w Casablance.

Powiew marokańskiej kultury

Urlop w Casablance może być świetną okazją do skosztowania regionalnych potraw, które serwowane są w licznych restauracjach. Z kolei poszukujących wyjątkowych, tradycyjnych pamiątek nie może zabraknąć na lokalnym targu, przy czym ceniący wysoką jakość powinni udać się do specjalnego sklepu z wyrobami rzemieślniczymi.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa