Stracili prawo jazdy za szybką jazdę

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   8 maja 2017

Dwaj mężczyźni i kobieta stracili wczoraj prawa jazdy, dostali wysokie mandaty i punkty karne. A wszystko za sprawą zbyt szybkiej jazdy samochodami i motocyklem.

Policjanci z oświęcimskiej drogówki odebrali kierowcom uprawnienia do kierowania w ciągu niespełna ośmiu godzin. Rozpoczęli o 8.25, kiedy pełnili służbę w obszarze zabudowanym na ulicy Śląskiej w Babicach.

Funkcjonariusze mierzyli prędkość samochodów i motocykli jadących drogą krajową nr 44, jadących w kierunku Oświęcimia oraz Bierunia. Kiedy skierowali radar w stronę szybko jadącego opla, urządzenie pokazało 106 km na godz.

Za kierownicą samochodu, który przekroczył dozwoloną prędkość o 56 km, siedział 39-latni mieszkaniec Czańca. Stracił prawo jazdy na trzy miesiące i uszczuplił domowy budżet, a dodatkowo dostał punkty.

Kolejny pirat drogowy jechał przez Bulowice. Mknął po drodze krajowej nr 52 swoim dwukołowym suzuki. Policjanci zarejestrowali prędkość motocykla – 110 km na godz. Przekroczenie w tym przypadku wyniosło 60 km na godz. procedura wobec 31-latka z Żurady w powiecie olkuskim było identyczne, jak w przypadku pierwszego kierowcy.

Ostatnim kierowcą zatrzymanym za mocno przesadzoną szybkość w obszarze zabudowanym była kobieta. W ręce policjantów wpadła na ulicy Mickiewicza w Kętach, czyli na drodze wojewódzkiej nr 948, łączącej tę miejscowość z Oświęcimiem.

43-letnia mieszkanka Warszawy siedziała za kierownica forda. Ona również musiała oddać mundurowym swoje prawo jazdy. Przyjęła mandat i punkty.

Cała trójka otrzymała od policjantów dokumenty, które uprawniają do kierowania pojazdem jeszcze przez 24 godziny, by mogli dojechać do domu lub celu podróży.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa