Rozbił samochody, choć nie ma prawa jazdy – FOTO

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   2 marca 2017

Huk giętej blachy rozległ się dzisiaj w okolicy południa na skrzyżowaniu ulic Zaborskiej i Batorego w Oświęcimiu. Sprawcą kolizji był młody mężczyzna bez prawa jazdy.

19-letni oświęcimianin jechał seatem ulicą Batorego. Dojeżdżając do ulicy Zaborskiej, powinien ustąpić pierwszeństwa 46-latce z Zaborza, kierującą volkswagenem. Wymusił jednak pierwszeństwo i zderzył się z vw.

Na miejsce kraksy przyjechali ratownicy medyczni, strażacy i policjanci. Zespół ratownictwa medycznego zabrał na szpitalny oddział ratunkowy jedna osobę. Tam okazało się, że nic się jej niem stało, a w zderzeniu ucierpiały jedynie samochody.

Funkcjonariusze drogówki, którzy przyjechali ustalić okoliczności kolizji, poprosili jej uczestników o dokumenty. Kobieta przedstawiła ich komplet, lecz mężczyzna już nie. Policjanci sprawdzili w bazie danych, że nie ma prawa jazdy.

Stróże prawa zdecydowali, że o karze dla 19-latka zdecyduje sąd. Piratowi drogowemu grozi wysoka grzywna, jak i czasowy zakaz prowadzenia pojazdów, co sprawi, że chociażby chciał, to nie będzie mógł pójść na kurs na prawo jazdy.

Zdjęcia udostępnił nam portal Oswiecim112.pl, z którym Fakty Oświęcim od początku współpracują.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa