Pomagam.pl/NowySeicento/ dla Sebastiana

8 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   14 lutego 2017

Rafał Biegun, Polak mieszkający obecnie w Wielkiej Brytanii rozpoczął wczoraj akcję zbiórki pieniędzy, z których można by kupić fiata seicento dla 20-letniego Sebastiana z Oświęcimia.

Chodzi oczywiście o młodzieńca, który jest uczestnikiem wypadku drogowego z kolumną rządową. Sebastian prowadził właśnie fiata seicento, który uległ uszkodzeniu.

Pan Rafał zorganizował zbiórkę w Internecie (TUTAJ) na stronie Pomagam.pl. Chciał, by wszyscy chętni „zrzucili się” na samochód. Nie nowy, ale używany. Taki, który zastąpiłby poprzedni pojazd. Cel był następujący: zebrać pięć tysięcy złotych.

– Uszkodzony w wypadku samochód to rocznik pomiędzy 1998 a 2000 rokiem, jak ustalili na podstawie relacji medialnych członkowie Klubu Miłośników Fiata Seicento. Ceny takiego auta wahają się od 3.500 do 5.000 złotych, w zależności od przebiegu i jego stanu. Zależy mi, aby młody chłopak mógł kupić auto w pełni sprawne, bez podejrzanej historii czy ukrytych wad – tłumaczy pomysłodawca akcji.

Rafał Biegun przyznaje, że odzew wpłacających darowizny przeszedł jego oczekiwania. Zbiórka rozpoczęła się wczoraj. Kwota cały czas się zmienia. Dzisiaj wczesnym popołudniem licznik pokazał prawie 8.000 złotych. W chwili publikacji niniejszego artykułu, czyli o godzinie 21.55, pieniędzy było już prawie 25.000, a więc blisko 500 procent oczekiwanej sumy.

– Kwota zostanie w całości przekazana poszkodowanemu na jego rachunek bankowy i zostanie skrupulatnie rozliczona, także w urzędzie skarbowym – zapewnia pan Rafał.

– Każda złotówka to wyraz solidarności z poszkodowanym i pomoc, na którą nie może liczyć w tak ogromnym stopniu jak premier Beata Szydło czy pracownicy BOR – dodaje.

– Nie zaprzestajemy zbierać pieniędzy. Wygraliśmy bitwę, ale nie wojnę.
Wszystkim, którzy wspierają naszą akcje finansowo i tym, którzy ją udostępniają dziękujemy – mówi na zakończenie Rafał Biegun.

O akcji można przeczytać także na jej fanpage’u na Facebooku (TUTAJ).

Komentarze
 • 14 lutego 2017 23:58

  jankem

  zbiórka to forma zapłaty za zmianę zeznań?,za taką kasę to chłopak wszystko powie.Panie wodniak spieprzył pan ten portal na całego.Stał się pan stroną w sporze politycznym w Polsce.Propaguje pan KOD.wszelkiej maści lewactwo.To jest ostatni raz gdy zajrzałem w to pana g…o.

  • 15 lutego 2017 08:52

   Brzeszczański

   jankiem
   Wreszcie. Pewnie nie tylko red. Wodniak będzie ci wdzięczny, ale spore grono Czytelników, którzy nie beda musieli już stykać się z twoim chamstwem i prymitywizmem.

 • 15 lutego 2017 07:47

  Kachu

  To spier… jankem. Ino w podskokach. Kretynizmu tu nie lubimy.

 • 15 lutego 2017 15:05

  Jan

  Na chore dziecko nie potrafią tak szybko nazbierac jak na auto. Chory POkrecony kraj

 • 15 lutego 2017 21:34

  Ktoś

  To niech mi też zrobi zbiórkę potrzebuje 3000 na centralne ogrzewanie bo mieszkam w nie ogrzanym domu z babicanim chora na Alzheimera i dwójką dzieci a z dachu leje sie woda

 • 15 lutego 2017 23:08

  Mirena

  Wyniki zbiórki na WOŚP czy choćby tej akcji pokazują jak bardzo ludzie są solidarni m.in. po to, by pokazać rządzącej sekcie smoleńsko-toruńskiej, że, jej arogancja i chamstwo są społecznie nie akceptowane.
  A poziom kultury powiatowych i wsiowych hejterów wskazuje, że nie tylko rządzące elity są poniżej poziomu dna. Ich wyznawcy też wykazują się linią myślenia i postępowania zgodnego z poziomem ich bożka i jego lizy coś tam.
  No cóż tak wygląda ten „żelazny elektorat” na co dzień.
  Na zasadzie:
  – Janie!
  -Zawsze do usług, jaśnie panie!

 • 16 lutego 2017 07:18

  Kwak

  Mirena… gdybym nie był żonaty, poprosiłbym Cię o rękę. Napisałaś dokładnie to ci ja chciałem napisać wczoraj, ale zrezygnowałem bo z nerwów cisnęło mi się co 2 słowo na K, CH, S i P. SUPER!!

 • 2 marca 2017 22:19

  aldona

  No fajnie chłopak będzie miał autko za takie pieniądze za które ja bym kupiła mieszkanie albo mały dom dla naszej pięcioosobowej rodziny może i nam ktos by taka zbiórke zorganizował bym przynajmniej miała własny kat z dziećmi i nie gnietła w jednym pokoju !!! Ale o tym możemy sobie tylko pomarzyć

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa