Po plamach oleju trafili do sprawcy zanieczyszczenia jezdni

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 kwietnia 2017

Do dwóch kolizji drogowych doszło na ulicy Krakowskiej w Przeciszowie, w ciągu drogi krajowej nr 44. Ich przyczyną mogła być śliska maź, która znalazła się na jezdni.

Po telefonicznym wezwaniu oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wysłał do Przeciszowa patrol.

– Podczas czynności w obu przypadkach, policjanci i strażacy zauważyli, że na jezdni znajdują się duże plamy oleistej cieczy. Informację natychmiast otrzymało wszystkie patrole – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z oświęcimskiej policji.

Policjanci z Zatora wyruszyli na poszukiwanie sprawcy wycieku. Widząc kolejne plamy, trafili na przydrożny parking w Podolszu. Stał tam ciężarowy renault, a obok niego 42-letni kierowca z Oświęcimia.

– Podczas rozmowy policjanci ustalili, że chwilę wcześniej mężczyzna jechał przez Przeciszów, lecz musiał się zatrzymać, bo zauważył, że z pojazdu wyciekają płyny – najprawdopodobniej mieszanina olejów napędowego i silnikowego – dodaje policjantka.

Funkcjonariusze z zatorskiego komisariatu wszczęli postępowanie dotyczące wykroczenia. Natomiast oleistą maź przez dwie godziny usuwało z drogi 21 strażaków z ochotniczych straży w Przeciszowie, Zatorze i Podolszu oraz z oświęcimskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . .
. . .
.
Archiwa