Nowi artyści na dwóch scenach Life Festival Oświęcim – FOTO

0 Materiał partnerski  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   17 marca 2017

Czesław Śpiewa, BeMy, Bisquit i Leski dołączają do obsady Life Festival Oświęcim 2017. Festiwalowe koncerty, którym patronują Fakty Oświęcim, będą się odbywać naprzemiennie na dwóch scenach.

Zespoły Czesław Śpiewa i BeMy są ucieleśnieniem pokojowej idei LFO, zgodnie z którą muzyka ma moc jednoczenia ludzi ponad wszelkimi granicami. Urodzony w Zabrzu Czesław Mozil jako dziecko wyjechał do Danii, a po wieloletniej emigracji wrócił do ojczyzny i szturmem podbił polską scenę muzyczną swą wybuchową mieszanką punk rocka i folku z kabaretem.

W projekcie Czesław Śpiewa na scenie towarzyszą mu duńscy przyjaciele z Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory, grający m.in. na szklanych dzwoneczkach, rozmaitych dęciakach i ukulele. Ten kolorowy skład zagra na LFO utwory z właśnie wydanej płyty „Księga Emigrantów. Tom II” oraz przeboje znane z poprzednich albumów: „Debiut”, „Pop” i „Księga Emigrantów. Tom I”.

Nie mniej frapujący życiorys mają bracia Mattia i Elie Rosinscy, założyciele grupy BeMy. Urodzili się i wychowali we Francji, studiowali w prestiżowej londyńskiej Academy of Contemporary Music (gdzie zakolegowali się m.in. z Edem Sheeranem), a w 2013 roku wystąpili w polskiej edycji „Must Be The Music”.

Telewizyjny program okazał się dla nich trampoliną do sławy. Zespół zajął drugie miejsce, a juror Adam Sztaba stwierdził, że „gdyby The Beatles jeszcze istnieli, brzmieliby jak BeMy”. Na LFO będzie okazja usłyszeć na żywo kawałki z ich debiutanckiej płyty „Grizzlin”, nominowanej do Fryderyka w kategorii: Fonograficzny debiut roku.

Czesław Śpiewa i BeMy wystąpią podczas pierwszego dnia stadionowych koncertów LFO 2017, w piątek, 23 czerwca, obok Shaggy’ego i Mesajah. Dzień później na scenach oświęcimskiego stadionu zaprezentują swe nieprzeciętne umiejętności Bisquit oraz Leski.

Warszawska grupa Bisquit zaczynała od grania standardów jazzowych, by po kilkunastu latach działalności dorobić się statusu jednego z najciekawszych wykonawców na polskiej scenie muzycznej. Supportowali Joe Cockera i Jamiroquai, ich piosenki pojawiały się w filmach, serialach i na składankach promujących polską muzykę za granicą. Przywiązują równie wielką wagę do poszukiwania oryginalnych dźwięków, jak i do pisania niebanalnych tekstów. 10 marca ukazała się ich najnowsza, czwarta w dyskografii płyta „Nagi król”.

Leski, czyli Paweł Leszoski, to kolejny artysta nominowany do Fryderyka za debiutancki album. W jego przypadku chodzi o płytę „Splot” z 2015 roku. Sam komponuje muzykę i pisze teksty do swych hipnotyzujących piosenek, trafiających do serc coraz większej rzeszy fanów, wśród których nie brakuje jego kolegów i koleżanek po fachu.

– Z kapitalną lekkością wyważa proporcje słów i dźwięków, tworząc wyjątkowy zaczyn muzycznych doznań – uważa Mela Koteluk, jedna z gwiazd LFO 2015.

Przypomnijmy, że headlinerem finałowego koncertu LFO 2017, w sobotę, 24 czerwca, będzie słynna niemiecka grupa Scorpions, przed którą wystąpi amerykańska wokalistka LP, autorka jednego z największych hitów ostatnich miesięcy, „Lost On You”.

W tym roku, podobnie jak przed dwoma laty, festiwalowe koncerty odbędą się na dwóch scenach, umieszczonych naprzeciw siebie na stadionie przy ulicy Legionów 15.

Więcej na temat Life Festival Oświęcim znajduje się TUTAJ.

Life Festival Oświęcim zbliża się wielkimi krokami. Przedstawiamy kolejnych wykonawców.
#LifeFestivalOświęcim #LFO #patronatFO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa