Na Rynku Głównym już świątecznie – FILM, FOTO

2 Jola Wodniak i Paweł Wodniak  |   Fakty  |   7 grudnia 2015

Światełka na oświęcimskiej choince w samym sercu miasta już świecą. W niedzielę zapaliły je, wspólnie z Mikołajem, dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 14 w Oświęcimiu. Sam Mikołaj przebywał w grodzie nad Sołą od przedpołudnia do wieczora.

Przez Rynek Główny przewinęło się ponad tysiąc ludzi. Najbardziej oblegana była, oczywiście głównie przez dzieci, zagroda świętego, któremu towarzyszył pomocnik i dwa renifery. Oświęcimianie oglądali również świetlną fontannę i mieli okazję wysłuchać piosenek dla Mikołaja w wykonaniu przedszkolaków z Czternastki.

Kulminacyjny moment nadszedł o godzinie 16. Wtedy to mieszkańcy miasta zebrali się wokół pięknej, wysokiej choinki. Zaświeceniu na niej światełek towarzyszyły okrzyki radości.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa