Mundurowi reanimowali samobójcę

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 września 2017

Leżał na podłodze i już nie oddychał. Chwilę wcześniej groził samobójstwem. Uratowali go kęccy mundurowi z policji i straży miejskiej.

Do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że targnie się na życie. Operatorowi udało się ustalić, że pochodzi z Nowej Wsi.

WCPR powiadomił o sytuacji oficera dyżurnego Komisariatu Policji w Kętach, w której to gminie miał mieszkać desperat. Policjant zadzwonił do mężczyzny i wydobył z niego kilka informacji, dzięki którym określił adres domu, gdzie mógł przebywać.

Dyżurny od razu wysłał na miejsce dwa patrole, w tym mieszany, składający się z policjanta i strażnika miejskiego. Funkcjonariusze zapukali do domu. Drzwi wejściowe otworzył im szwagier domownika dzwoniącego do WCPR. Mężczyzna był zaskoczony. Nic nie wiedział o dramatycznym telefonie krewnego. Natychmiast wskazał pokój zajmowany przez 55-letniego szwagra.

Mundurowi weszli do środka i zobaczyli leżącego na podłodze mężczyznę. Na szyi miał zaciśniętą pętlę i nie oddychał. Stróże prawa rozpoczęli akcję reanimacyjną i jednocześnie wezwali pogotowie ratunkowe. Resuscytacja zakończyła się sukcesem.

– Po chwili mężczyzna odzyskał funkcje życiowe. Został oddany pod opiekę ratowników medycznych, którzy przewieźli go do szpitala na dalsze leczenie – mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu. – Powodem, dla którego próbował targnąć się na życie, były problemy rodzinne.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa