Fotograficzny sukces Piotrka Tarczyńskiego

0 Jan Maciej Tetich  |   Fakty,Turystyka  |   28 listopada 2016

Piotr Tarczyński, pochodzący z Oświęcimia dziennikarz i fotoreporter zdobył trzecie miejsce w konkursie fotograficznym „Krajobrazy Świata” organizowanego pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP.


Brązowy medal na Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Krajobrazy Świata” organizowanym pod patronatem Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP przyniosła Piotrkowi Tarczyńskiemu, od kilku lat redaktorowi naczelnemu portalu  Przelom.pl, fotografia zatytułowana „Droga do domu”, wykonana podczas jednej z jego wypraw do Kirgistanu.

– W Kirgistanie byłem sześć razy i każda wizyta była inna. To na pewno nie koniec. Ten mały kraj, położony w Azji Centralnej i wciśnięty między tak potężne kraje jak Chiny czy Kazachstan, zachwyca różnorodnością kulturową i narodowościową. Szczególnie na południu. Gościnność i otwartość Kirgizów jest taka jak nasza, Słowian, dlatego też szybko znajdujemy wspólny język – mówi Faktom Oświęcim laureat nagrody.

– Ponad 80 procent terytorium Kirgistanu zajmują góry, nic więc dziwnego, że podczas przejazdu z jednego miejsca w drugie, wspaniałe krajobrazy nieustannie roztaczają się przed oczami. O tychże krajobrazach, orientalnej kuchni, bazarach, zwyczajach, polskich śladach i historii Kirgistanu, byłej republiki Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich, opowiem podczas spotkania w środę – dodaje Piotrek Tarczyński, aktualnie mieszkaniec Brzezinki.

W środę 30 listopada, o której mówi fotoreporter, w Miejskiej Bibliotece Publicznej – Galerii Książki w Oświęcimiu nastąpi spotkanie autorskie i finisaż jego trwającej właśnie wystawy w ramach projektu „.kg. Niezwykły Kirgistan. Ludzie, miejsca”. Fotorelację z tej wystawy można znaleźć TUTAJ.

Na tym spotkaniu, którego początek zaplanowano na godzinę 18, Piotrek Tarczyński opowie o Kirgistanie i przedstawi ciekawe historie, które go tam spotkały.

– Dla zachęty jedna z sytuacji na południu Kirgistanu w Oszu zapisana przez Agnieszkę Makowską w marcu 2015 roku. Wchodzimy razem do nocnego sklepu. Nie rozmawiamy. Przy kasie sprzedawca pyta:
– Skąd jesteście? Z Polski?
– Skąd pan wie?
– Od razu poznałem.
– Ale jak to? Dlaczego, co takiego w nas jest, że od razu widać, że jesteśmy z Polski?
– Uczyłem się w moskiewskiej szkole KGB…

Oświęcim, Tarczyński, Kirgistan, nagroda, FIAP, zdjęcie, fotografia

Piotr Tarczyński na szczycie świętej Góry Salomona w Oszu. Fot. Przypadkowy mieszkaniec Kirgistanu

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa