Anieli w niebie śpiewają z FO – ruszyły zgłoszenia

0 Jola Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   12 listopada 2017

5. Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych pod patronatem FO dla młodych mieszkańców Doliny Karpia zorganizował Dom Kultury w Przeciszowie. Można zgłaszać swoje prace.

„Naszym celem jest podtrzymywanie tradycji w budowaniu szopek bożonarodzeniowych oraz kształtowanie wyobraźni i inwencji twórczej” – mówi Łukasz Fuczek z DK.

Tradycja Bożego Narodzenia

Uczniowie szkół z gmin należących do Doliny Karpia, chcący wziąć udział w konkursie, muszą własnoręcznie wykonać ruchomą lub statyczną szopkę. Praca ma wyraźnie uwzględnić elementy tradycji Bożego Narodzenia.

„Materiały i techniki użyte do wykonania szopki są dowolne. Należy jednak pamiętać, aby konstrukcja szopki była stabilna. Wszelkie elementy powinny być przymocowane w taki sposób, by się nie przesuwały” – tłumaczy Łukasz Fuczek, organizator konkursu.

Różne kategorie konkursu

Istotne jest także, by podstawa szopki nie przekraczała wymiarów 60 na 60 cm. Jury oceni szopki w czterech kategoriach wiekowych: przedszkolnej, uczniów klas 1-3 oraz 4-6 szkół podstawowych i gimnazjalnej.

Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w każdej kategorii otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe. Własne nagrody przewidzieli wójt Przeciszowa i portal Fakty Oświęcim, patron medialny przedsięwzięcia.

Szopki należy dostarczyć do Domu Kultury w Przeciszowie, przy ulicy Długiej 6 w nieprzekraczalnym terminie do 1 grudnia 2017 roku.

Wręczenie nagród i otwarcie wystawy nastąpi 8 grudnia o godzinie 17 w Domu Kultury w Przeciszowie przy ulicy Długiej 6.  Wystawa zakończy się w dniu 12 stycznia. Po tym terminie należy odebrać prace plastyczne. Karta zgłoszeniowa znajduje się TUTAJ.

Wszelkie pytania prosimy kierować pod nr telefonu 509 089 373 lub adres kultura_przeciszow@interia.pl

FO patronuje

Konkursowi, któremu przyświeca hasło „Anieli w niebie śpiewają”, patronuje portal Fakty Oświęcim.

Fotorelacja z ubiegłorocznej gali:

 

Anieli w niebie śpiewają z Faktami Oświęcim – FILM, FOTO

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . .
. . .
.
Archiwa